آنچه در ادامه مطلالعه خواهید نمود

در این مقاله سعی شد ضمن آشنایی کامل با مباحث سئو و بهینهسازی سایت، به سرفصلهای جزئیتر مانند سئوی داخلی و سئوی خارجی همراه با توضیحات نسبتاً کاملی در مورد آنها سایت seotwitt پرداخته شود. برای کار بر روی سئوی خارجی نیازی به دسترسی به پنل مدیریتی وبسایت و کنترل پنل هاست وجود ندارد؛ زیرا تمامی اقدامات در بیرون از وبسایت انجام خواهد شد. در صورتی که کسب و کار با اهمیتی را شروع کرده اید بهتر است گزینه دوم را انتخاب نکنید زیرا ممکن است با اشتباهات متفاوت به سایت خود ضربه محکمی وارد کنید. به طور خلاصه، SEO محتوا در مورد ایجاد و بهینه سازی محتوا است تا محتوای شما به طور بالقوه در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد و ترافیک موتورهای جستجو را جذب کند. صفحات فرود: صفحاتی که به طور خاص برای استفاده در کمپین های تبلیغاتی PPC طراحی شده و یا اولین صفحه ای که کاربر در ورود به سایت با آن مواجه می شود. چرا که موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمیتوانند به طور خودکار فایل نقشه شما را پیدا کنند و بخوانند. قطعاً گوگل بین این دو تفاوت قرار خواهد داد چرا که محتوای دوم (البتّه به شرطی که حاشیه زیاد نداشته باشد و دقیقاً به اصل موضوع پرداخته باشد) به مراتب قویتر و با ارزشتر است و چون کاربر در این صفحه 2000 کلمهای تقریباً تمام ابهامات ذهن خود را بر طرف میکند، خودش عاملی برای رتبه گرفتن در نتایج نخست امپراطوری گوگل است.

منظور از محتوای منحصر به فرد محتوایی است که از سایت دیگری کپی نشده باشد و توسط مدیران سایت نوشته و در سایت قرار داده شده باشد. با این حال، اگر وبلاگ دستور غذای جدید دوست شما به شما پیوند داده شود، مهم تلقی نخواهد شد. روش دیگر این است که نسخهای از وبسایت بهطور آماده در سرور ذخیرهشده و با هر بار مراجعه به کاربر نمایش داده شود. اگر میخواهید یک خوراک خوشمزه و جذاب برای رباتهای گوگل آماده کنید، از هر مقالهای که تهیه میکنید، به صفحات مرتبط و مقالات دیگرتان لینک بدهید. لیست کلمات کلیدی که برای وب سایت خود آماده کرده اید برای محاسبه جایگاه وب سایت شما استفاده می شود. لینک سازی مناسب؛ لینک سازی های مناسب و مرتبط با سایت نیز می تواند در قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل تاثیر گذار باشد. کلمه کیدی ها یا انکر تکست ها معمولا در لینک سازی های داخلی و خارجی اهمیت بسیار بالایی دارند. به معنی اعتبار صفحه (Page Authority) می باشد که بر مبنای تعداد لینک های داخلی و خارجی سایت و جایگاه سایت در گوگل محاسبه می شود. به لطف الگوریتم های اخیر گوگل، دیگر عبارت کلیدی تنها اهمیتی ندارد و شما باید مفهوم کلیدی برای محتوای خود انتخاب کنید.

برای این که به اهمیت بهینه سازی سایت پی ببرید به این سوال پاسخ دهید که اگر شما به دنبال چیزی در گوگل باشید، معمولا جواب خود را کجا پیدا می کنید؟ امیدواریم این مقاله توانسته باشد ضمن آشنایی با سئو، آموزشی کوتاه و کاربردی در مورد بخشهای مختلف فرایند سئو برای شما فراهم کرده باشد. در این پست آموزشی از دارکوب قصد داریم به مهمترین نکات تولید محتوای سئو و آموزش سئو محتوا برای یک وبسایت اشاره کنیم. تفاوت وردپرس از نظر سئو یا با سایر سیستمهای مدیریت محتوا چیست؟ صفحاتی که کاندیداهای خوبی به نظر می رسند در اولین موقعیتهای نتایج جستجو قرار می گیرند. به معنی صفحات نتایج جستجو گوگل و مخفف عبارت Search Engine Results Page می باشد.وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می کنید صفحاتی برای شما نمایش داده می شود که حاوی نتایج جستجو هستند.

باکمی تفکر به سؤالات بالا متوجه خواهید شد که بازار شما محدود به مشتریانی است که از مقابل فروشگاه شما عبور کرده یا بهنوعی از قبل شما و کسبوکارتان را میشناسند؛ اما اگر وبسایتی داشته باشید که تمامی محصولاتتان را در آن معرفی کردهاید، این شانس را دارید که مشتریان از سراسر جهان با شما آشنا شده و از محصولاتتان استفاده کنند؛ اما صرفاً داشتن یک وبسایت یا فروشگاه اینترنتی کافی است؟ کافی است بهطور مکرر و پیدرپی از کلمات کلیدی در متن صفحه استفاده کنید تا ببینید چگونه از سوی گوگل جریمه خواهید شد. که معمولاً در هر بار مراجعه به وبسایت تغییری نمیکنند، بهصورت فشردهشده در مرورگر کاربر ذخیرهشده و هنگام مراجعۀ بعدی کاربر، بهجای فراخوانی این فایلها از روی سرور، از سیستم خود کاربر فراخوانی میشوند.

بدین ترتیب درک محتوای صفحه برای گوگل ساده تر شده و تجربه کاربری بهبود مییابد چرا که اطلاعات بیشتری به کاربر ارائه دادید. از ابزاری مانند GTmetrix یا Google’s PageSpeed Insights برای درک سرعت سایت خود استفاده کنید. مانند کدهای نشانه گذاری اسکیما که با ابزار گوگل تست می کنیم، تست کردن عملکرد فایل robots.txt نیز فکر بدی نخواهد بود. در حقیقت هنوز هیچ شرکتی در زمینه سئو نتوانسته روس قیمت گذاری دقیقی رو تعیین کنه حتی شرکت های سئوی مطرح جهان هم با استفاده از تکنیک هایی که در ادامه می گم قیمت سئو و بهینه سازی یک سایت رو مشخص می کنند. اجازه دهید اینطور نگاه کنیم که داشتن یک وبسایت یا فروشگاه اینترنتی خوب و حضور در رتبههای اول نتایج گوگل، مانند آن است که در هر استان، شهر، خیابان و کوچه، یک شعبه از فروشگاه شما وجود دارد و تمامی افرادی که به دنبال خرید کفش هستند میتوانند هرلحظه که اراده کنند وارد فروشگاه شما شده و خریدشان را انجام دهند. شک نکنید که رقیبان شما در حال برنامهریزی برای حضور قدرتمند در دنیای وب و استفاده از این بازار بکر در جهت افزایش فروش محصولات/خدمات خود هستند. کسب درآمد با سئو؛ بازار کار سئو در ایران چگونه است؟

اگر توضیحات این یادداشت توانست شما را متقاعد کند که کار بر روی سئوی وبسایتتان را جدی بگیرید، از همین امروز آغاز کنید. یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن تولید محتوا، توضیحات متا است. یکی از دلایل توجه ویژۀ گوگل بهعنوان صفحات، نمایش عنوان در نتایج جستجو است؛ زیرا کاربران با مشاهدۀ عنوان صفحات تصمیم میگیرند که بر روی آن وبسایت کلیک کنند یا خیر. برنامخ موبایل در رتبه بندی گوگل شما تاثیر بسزایی دارد زیرا گول احساس می کند که سایت شما دارای اعتبار خاصی است. کار بر روی سئوی خارجی بسیار حساس و پیچیدهتر از سئوی داخلی است؛ زیرا ممکن است با کوچکترین اشتباهی از سوی گوگل جریمه شوید و رتبۀ فعلی وبسایتتان را نیز از دست بدهید. در بحث سئوی خارجی، لینک سازی از اهمیت بسیار ویژهای برخوردار است و تقریباً تمامی فعالیتهایی که در سئوی خارجی انجام میشود در راستای لینک سازی صحیح، اصولی و منطقی است. اولین گام در جهت رسیدن به رتبه اول گوگل، کار بر روی سئوی داخلی وبسایت است.

گوگل بهطور پیوسته در حال بهبود عملکرد الگوریتمهای خود برای نمایش بهترین نتایج به کاربران است و در حال حاضر با دور شدن از تمرکز بر روی کلمات کلیدی، به ارتباط معنایی کلمات و عبارات مختلف میپردازد که به آن «Semantic Search» یا «جستجوی معنایی» گفته میشود. از ایندکس شدن چه صفحاتی باید جلوگیری شود؟ فایل robots.txt فایلی متنی است که خزندههای گوگل را به سمت صفحات هدایت میکند و به ایندکس شدن سایت کمک میکند. درواقع، این بدان معناست که برخی لینکها از سایر لینکها قویتر بوده، رتبه صفحه بالاتر احتمال دیده شدن صفحه توسط وبگردهای تصادفی را افزایش میدهد. ما قصد داریم تا دانش و تجربه سالها زحمت و کار در زمینه سئو سایت را برای شما به صورت روان طی ویدئو هایی جمع آوری و در همین سایت به نشر آن بپردازیم، همچنین در ادامه برخی افراد متخصص سئو که از دید وبسایت کدُ سئو کاملا مورد اعتماد می باشند و دوره هایی با کیفیت جهانی ( قطعا بالاتر ) دارند را معرفی نماییم. بدیهی است که هر چه این عدد بالاتر باشد به معنی اعتبار بیشتر دامنه و همینطور داشتن شانس بیشتر برای قرار گرفتن در صفحات موتورهای جستجو می باشد. محتوای جدید و درگیر کننده ( engaging content ) که مخاطب را بتواند با اطلاعات جدید مسائل کاربردی، سرگرمی یا شوخی های بی مقدمه غافلگیر کرده و او را به فعالیت بیشتر در سایت تشویق کند.

بهترین راه جذب بازدیدکنندگان هدفمند به وبسایتتان، کار بر روی سئو و بهینهسازی سایت است. به این کار Keyword Stuffing گفته میشود. امروزه keyword می تواند یک عبارت کلیدی نیز باشد. با استفاده از درصد چگالی کلمه کلیدی میتوان تشخیص داد که آیا به تعداد استاندارد و صحیح از کلمات کلیدی در متن خود استفاده کردهاید یا با Keyword Stuffing در حال آسیب رساندن به وضعیت فعلی وبسایتتان هستید. ما باید از تگهای هدینگ بهطور مناسب و بهینه در صفحات مختلف وبسایتمان استفاده کنیم تا ازنظر سئو وبسایتی استاندارد و بهینه داشته باشیم. به این عبارت Title گفته میشود که در این مقاله برای سهولت نوشتاری ما از کلمۀ «عنوان» بهجای آن استفاده کردهایم. فایل robots.txt همان قدر که موثر است می تواند مخرب هم باشد، پس در صورت داشتن اطلاعات کامل از آن استفاده کنید و یا اینکه از یک متخصص سئو مشاوره بگیرید. در غیر این صورت الگوریتم پنگوئن دستبهکار شده و وبسایت متخلف را پنالتی میکند. درصورتیکه از انکرتکستهای یکسان هنگام لینک سازی استفاده کنید قطعاً خیلی زود توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهید شد. اهمیت لینک سازی تا حدی است که میتوان گفت حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد از فرایند سئوی یک وبسایت به لینک سازی اختصاص دارد اما منظور این نیست که سئوی داخلی اهمیت کمتری دارد و میتوان از آن صرفنظر کرد یا انجام آن را به بعد موکول کرد!

این محتوا برای کمک به سایت در رتبه بندی کلمات کلیدی خاص و به دست آوردن لینک های برگشتی ارزشمند مفید است. در هنگام شروع محتوا ، کلیدواژه اصلی خود را در اول متن بیاورید و سعی کنید جمله بندی خود را با کلیدواژه اصلی شروع کنید ، این کار ظاهرا سیگنال مثبت است و نشان از ارتباط زیاد محتوا با کلیدواژه می باشد. تکنیکال سئو یا سئو فنی را به عنوان هر چیزی و هر کاری که برای بهبود در داخل سایت انجام می شود به غیر ا رتبه بندی خارج از محتوا ، در نظر بگیرید. منظور از کلمۀ سئوی داخلی این است که در این بخش تمامی تغییرات بهینهسازی در داخل وبسایت انجام میشوند.

در سئوی داخلی سعی میکنیم وبسایتمان را بر اساس استانداردهای تعریفشده از سوی گوگل، بهینهسازی کنیم. اگر بخواهیم این سه کلمه را بهصورت دقیق ترجمه کنیم باید بگوییم «بهینهسازی موتور جستجو» اما ترجمۀ بهتر و رایجتر میتواند عبارت «بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو» باشد. سئو مخفف سه کلمۀ Search Engine Optimization است که بهصورت خلاصه به شکل SEO نوشته میشود. بهترین روش این است که بهجای استفاده از کلمات کلیدی بهصورت پشت سر هم و بدون معنی و مفهوم، از این کلمات در یک جملۀ صحیح و با مفهوم استفاده کنید. اصطلاح “محتوا پادشاه است”، یک اصطلاح رایج است که در سئو و بازاریابی آنلاین بسیار شنیده می شود و نشان دهنده اهمیت محتوا به ویژه متن در به موفقیت رسیدن یک وب سایت می باشد. با این حال، این به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوا را پیدا کنند، میزان crawl را تنظیم کنند و قابلیت مشاهده وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهند. درواقع عنوان صفحات میتوانند بیشترین اطلاعات را در مورد موضوع متن در اختیار گوگل قرار دهند.

گوگل بارها بر این موضوع تأکید کرده است که محتوا را صرفاً برای کاربرانتان تولید کنید نه برای کسب رتبه در موتورهای جستجو. تولید محتوا که میتواند با فرمتهای مختلفی انجام شود، اصلیترین بخش از فرایند سئوی داخلی است. به همین دلیل لازم است در انتخاب عنوان دقت بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را از این بخش کسب کنید. ثبت نقشه سایت در وبمستر بینگ به چه صورت است؟ اما در صورتی که مطالب به صورت یک نواخت باشد ، هم خسته کننده بنظر رسیده و هم نکات مهم در ذهن کاربر نخواهد ماند. اگر مدیر یک وبسایت هستید قطعاً به دنبال راههایی برای افزایش بازدید وبسایتتان هستید. لینکهای خروجی خود را Nofollow کردهاند و به همین دلیل لینکهای به اشتراک گذاشتهشده در شبکههای اجتماعی معمولاً توسط رباتهای گوگل نادیده گرفتهشده و دنبال نمیشوند اما این به معنی بیتأثیر بودن لینکهای نوفالو نیست. این در حالیست که گاهی در صفحه سوم یا چهارم گوگل بوده و تنها چند پیچ بزرگ را تا رسیدن به مقصد اصلی بر سر راه خود دارید ؛ لذا باید با تمام توان و داشته هایتان به پیش بتازید . بررسی رقبای شما همچنین میتواند باعث شود تا به برخی از نقاط ضعف خود در سایت یا حتی تمام تجارتتان پی ببرید و برای بهبود آنها تلاش کنید.

لینک های داخلی یک سایت، صفحات سایت را به یکدیگر متصل میکند و باعث یکپارچگی و اتصال سایت به یکدیگر میشوند. 4. جا خالی های مورد نظر را پر میکنیم و در قسمت Keywords کلمات کلیدی و مترادف های آن ها را مینویسیم و با , از هم جدا میکنیم. این فایل به شما این امکان را میدهد تا کنترل بیشتری بر روی موتورهای جستجو داشته باشید، که به کدام قسمت از وب سایت شما وارد شوند یا وارد نشوند. پس اگر نکتهای برای شما مبهم باقی ماند، حتما آن را در قسمت نظرات مطرح کنید. یک معیار برای رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو است که توسط Moz ساخته شده است و پیش بینی می کند که وب سایت شما چگونه در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERPs) قرار می گیرد. شما میتوانید تنظیم کنید که در بازۀ زمانی مشخص مثلاً هر ۴ ساعت، کَش وبسایت خالیشده و نسخۀ تازهای از وبسایت در حافظۀ کَش قرار گیرد. کاربران همچنین در حین تحلیل جستوجوی یک کلمه باید به روند صعودی و نزولی بودن آن نیز توجه داشته باشند. برای خود من بارها پیش آمده است که پس از روشن کردن تلوزیون یا گوش دادن به یک قطعه موزیک جدید ، با گذشت یک دقیقه فهمیده ام که این اثر نمی تواند به خواسته های من پاسخ دهد و آن را رد کرده ام ؛ تصمیماتی که لزوماً درست هم اتخاذ نمی شوند و ممکن است عجله در این کار به عدم امکان نمایش پتانسیل واقعی اثر منجر شود .