از ممیزی فنی بعدی خود چه انتظاری دارید؟

حسابرسی خوب باید اجرا را در نظر گرفته و حسابرسی کند. در Builtvisible، ما تمرکز زیادی بر تسهیل پیاده سازی برای مشتریان خود و حفظ شتاب و کمک به آنها در تامین منابع توسعه مورد نیاز – اغلب مورد تقاضا – داریم.

همه چیز با یک تماس تحویل شروع می شود

اگر گزارش‌ها در حال حاضر ثبت می‌شوند و می‌توانند در صورت درخواست به اشتراک گذاشته شوند، ارزش آن را دارد که با تیم مدیریت فناوری اطلاعات یا وب‌سایت خود بررسی کنید.

به مشاوره غیر استاندارد بسنده نکنید

در حالی که این اجباری نیست، دسترسی به این دو منبع داده، شانس کشف مشکلات را افزایش می دهد. همچنین می‌توان از داده‌ها برای تقویت موارد و اولویت‌بندی پیاده‌سازی استفاده کرد، زیرا تأثیر فعلی قابل شناسایی است (به عنوان مثال، ترافیک به یک صفحه خالی یا یک صفحه خطا می‌رسد).

اولویت های توسعه فعلی شما

بحث در مورد این موارد در یک تماس سریع به شما امکان می دهد از مشکلات دسترسی که اغلب باعث تاخیر در تحویل پروژه می شود جلوگیری کنید.

فرمت تحویل که به بهترین شکل برای شما مناسب است

موارد زیادی وجود دارد که برنامه ریزی یک ممیزی فنی سئو توصیه می شود، اما به عنوان حداقل، توصیه می کنیم این پروژه را در سناریوهای زیر انجام دهید:

  • واکنشی: اگر متوجه کاهش عملکرد جستجوی ارگانیک خود شده اید، اما تشخیص علت خاص آن دشوار است. این سناریوی کمتر ایده‌آل است و اغلب دلیل اصلی این است که برندها برای راهنمایی به ما مراجعه می‌کنند.
  • اساسی: حسابرسی در کنار توسعه یک استراتژی سئو برای اطمینان از محتوای موفق و فعالیت های روابط عمومی دیجیتال و به حداکثر رساندن موفقیت استراتژی های شما بسیار مهم است.
  • پیشگیرانه: یک ممیزی سالانه از وب سایت شما برای تعیین میزان کیفیت سئو فنی آن نیز توصیه می شود. به طور مشابه، هنگام انجام مهاجرت، ممیزی قبل از مهاجرت برای تجزیه و تحلیل یک وب‌سایت جدید قبل از راه‌اندازی نیز بسیار مهم است (گاهی اوقات به این «بازبینی سایت مرحله‌ای» می‌گویند).

بحث قبل از حسابرسی باید مشخص باشد

غیر معمول نیست که ممیزی ها تحویل داده شوند و متعاقباً به انبوهی از اولویت های تجاری رقیب تحویل داده شوند، به این معنی که تحول کسب و کار روی کاغذ از بین می رود.

این کاری است که ما در Builtvisible انجام می دهیم. به اشتراک گذاشتن مسائل غیرعادی نیست، زیرا زمانی که آنها را مشاهده می کنیم، باید این گزینه ترجیحی برای یک مشتری باشد و همچنین اغلب به پلتفرم های مدیریت پروژه دسترسی پیدا می کنیم، تا بار نوشتن بلیط و انتشار مستقیم مسائل را برداریم.

فایل های گزارش تا حد زیادی می توانند اثربخشی حسابرسی را بهبود بخشند

توصیه‌های مرتبط همچنین اولویت‌های تجاری و فناوری خاص شما را در نظر می‌گیرند، همانطور که در ادامه این مقاله به جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت.

دلایلی که ممکن است به یک ممیزی فنی برای سایت خود نیاز داشته باشید

ممیزی کیفیت بالا فقط مسائل را علامت گذاری نمی کند. انتظار داشته باشید که هر مشکل با یک توصیه عملی برای اصلاح تنظیمات فعلی که علت مشکل است همراه باشد. این بسیار مهم است، زیرا در غیر این صورت شانس اجرا بسیار کم است و بدون اجرا، نتیجه حاصل نخواهد شد. چیزی که بعداً با جزئیات بیشتر به آن خواهیم پرداخت. اختصار نیز در اینجا مهم است، فقط زمینه و راهنمایی لازم را که حیاتی‌تر است، نشان می‌دهد، و از یک سند 100 صفحه‌ای اجتناب می‌کند که هیچ‌کس برای خواندن آن وقت نخواهد داشت. یک درخواست شفاف و با ساختار مناسب برای تغییر شانس بیشتری برای اجرا نسبت به پاراگراف های بزرگ متن غیر ضروری دارد.

قبل از شروع فعالیت حسابرسی، ما به شدت توصیه می کنیم که یک جلسه آغازین با حضور همه طرف ها برگزار کنید. حداقل، این جلسه باید با حضور رهبر سئو داخلی و/یا اعضای تیم، مدیر بازاریابی دیجیتال، سرپرست توسعه و تیم سئو که ممیزی را انجام می دهند، برگزار شود.

نکته دیگر در دستور کار این است که آیا برای خزیدن موفقیت آمیز وب سایت شما نیاز به لیست سفید آدرس های IP است. این چیزی است که ما مرتباً مجبوریم با مشتریان خود تأیید کنیم، با لایه‌های امنیتی در سطح سرور یا CDN آنها برای مسدود کردن هرگونه درخواستی که شبیه Google است.

علاوه بر پروژه ممیزی فنی، ما تمایل داریم یک آیتم خطی نیز برای اجرا داشته باشیم که به روش های زیر از آن استفاده می کنیم:

  • یک مسدود کننده مکرر پیاده سازی که با آن مواجه شده ایم منابع توسعه کافی نیست. پیش‌بینی سود بالقوه از اجرای توصیه‌ها یک راه بسیار مؤثر برای غلبه بر این مشکل است و ما اغلب برای مشتریان خود انجام می‌دهیم.
  • ایجاد بلیط های توسعه و تغذیه آنها در پلت فرم های مدیریت پروژه می تواند در زمان توسعه صرفه جویی کند و از درستی پیاده سازی ها اطمینان حاصل کند.
  • ردیابی وضعیت تمام مسائل فنی سئو که از طریق یک برد Kanban مطرح شده است، تضمین پیشرفت و حرکت.
  • به طور کامل بلیط های توسعه را در مرحله بندی آزمایش کنید تا از اثربخشی آنها اطمینان حاصل کنید، بازخورد را با وسایل ترجیحی به اشتراک بگذارید.
  • انجام آزمایش‌های دقیق پس از پخش زنده برای تأیید تأثیر آنها.
  • ارائه گزارش در مورد تأثیر توصیه های اجرا شده. ممکن است این کار ساده ای به نظر برسد، اما می تواند با نشان دادن تأثیر تغییرات توسعه داخلی، شتاب بیشتری برای پیاده سازی سئو در آینده ایجاد کند.

به یاد داشته باشید، ارزش حسابرسی شما بستگی به اجرای آن دارد یا خیر. به همین دلیل، هنگام بررسی محدوده پروژه ای که برای تایید به دست شما می رسد، ارزش این را دارد که بپرسید تیم حسابرسی چگونه از شما در اجرای توصیه های حاوی حمایت می کند.

افکار نهایی

تحویل حسابرسی باید با یک فراخوان تحویل همراه باشد، که در آن همه ذینفعان مرتبط و طرف‌های درگیر در مرحله اجرا برای بحث در مورد یافته‌های اصلی و اولویت‌های اجرا می‌پیوندند. بسیار مهم است که نمایندگان تیم توسعه که از طریق توصیه‌ها کار می‌کنند به این جلسه کمک کنند، زیرا بخشی از تمرکز این جلسه پاسخگویی به سؤالات اولیه تیم توسعه خواهد بود و اطمینان حاصل شود که همه توصیه‌ها به وضوح درک شده‌اند و هیچ مسدودکننده‌ای وجود ندارد. یا وابستگی برای اجرای آنها.

یک جفت دست اضافی

اگر سرور شما فقط می تواند تعداد معینی از درخواست ها را در ثانیه انجام دهد، این دستورالعمل را به اشتراک بگذارید تا بیش از حد بارگذاری نشود و در بدترین حالت از کار خارج نشود.

برای تکمیل ممیزی، وب سایت شما باید توسط طرفی که آن را تکمیل می کند خزیده شود. به زبان ساده، خزنده نرم‌افزاری است که می‌تواند نحوه کشف و نمایش صفحات وب شما توسط موتورهای جستجو را تقلید کند.

با درک جدید یا افزایش یافته از فعالیت حسابرسی فنی و اینکه چه زمانی توصیه می شود، اکنون باید هنگام تصمیم گیری برای تخصیص بودجه خود به این فعالیت احساس راحتی بیشتری داشته باشید. در عین حال، اکنون از انتظارات کلیدی همه طرف‌های درگیر آگاه هستید تا اطمینان حاصل کنید که یک سند حسابرسی مؤثر دریافت می‌کنید که پیاده‌سازی آن تأثیر معناداری بر کسب‌وکار شما دارد، از طریق فهرست اولویت‌بندی‌شده از موضوعات مرتبط و تأثیرگذار به همراه شفاف. و توصیه های عملی برای رفع آنها.

من نمی خواهم به این موضوع بپردازم که ممیزی تخصصی سئو چگونه به نظر می رسد، زیرا بسیاری از نکاتی که مدیر فنی ما، ویل نای، در این پست مطرح می کند، هنوز درست است. او حوزه‌هایی را پوشش می‌دهد، مانند آنچه برای یک توصیه تغییر خوب و اولویت‌بندی ایجاد می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید کمی بیشتر در این مورد توضیح دهید، مطالعه کنید.

پیاده سازی باعث ایجاد تحول می شود

شاید زمانی که صحبت از ممیزی فنی سئو می شود، منبع داده ای است که مورد استفاده قرار نمی گیرد. گزارش‌ها اختیاری هستند، اما چیزی است که ما در هنگام تکمیل ممیزی‌های فنی خود برای بدست آوردن آن تلاش می‌کنیم. این فایل‌ها در سطح سرور تولید می‌شوند و داده‌های مربوط به درخواست‌های انجام شده برای بازدید از صفحات وب‌سایت شما را ضبط و ضبط می‌کنند – از جمله مواردی که توسط موتورهای جستجو مانند Google انجام شده است. آنها به شما این امکان را می دهند که بفهمید گوگل چگونه با سایت شما تعامل دارد و سایت چگونه به این درخواست ها پاسخ می دهد.

تجزیه و تحلیل فایل گزارش در کشف مسائل، هنگام سنجش شدت آنها و تعیین کمیت تأثیر رفع آنها بسیار مفید است. آنها همچنین به ما این امکان را می دهند که در نوشتن حسابرسی به طور مؤثرتری ارتباط برقرار کنیم. به عنوان مثال، این ادعا که 20٪ از بودجه خزیدن شما در زنجیره های تغییر مسیر هدر می رود، بسیار تأثیرگذارتر از بیان این است که شما 1000 زنجیره تغییر مسیر دارید.

بیایید به یک مثال نگاهی بیندازیم؛ در این مثال، مقدار قابل توجهی از اتلاف بودجه خزیدن را مشاهده کردیم: 40٪ در کل. این همان آدرس‌هایی است که گوگل در حال خزیدن هستند که آنها نیازی به آن نداشتند.

اگر در نظر دارید یک ممیزی فنی سئو سایت خود را انجام دهید، یک پیام به ما ارسال کنید تا تیم کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


منبع: https://builtvisible.com/what-to-expect-from-your-next-technical-audit/

هر چیزی را که از قبل در صف برنامه نویس یا اسپرینت های فعلی در این تماس وجود دارد، مرور کنید. به اشتراک گذاشتن این موارد به تیم حسابرسی این امکان را می دهد که وقت خود را برای بررسی و علامت گذاری مسائل یا فرصت هایی که قبلاً از آنها آگاه بوده اید و برنامه ریزی برای اصلاح آنها تلف نکند و در عوض، روی مسائل کشف نشده تمرکز کند.

اطمینان از اینکه تیم می تواند به سایت شما دسترسی داشته باشد

به یاد داشته باشید که پروژه در اینجا به پایان نمی رسد زیرا ارزش تجاری توصیه ها از اجرای آنها ناشی می شود. اطمینان حاصل کنید که تیمی که بر روی ممیزی کار می کند، یک برنامه روشن برای راهنمایی شما در مرحله اجرا نیز دارد.

این یک موضوع حیاتی است که باید در بحث سریع به آن پرداخته شود. تیم حسابرسی باید بفهمد که چه چیزی برای شما موفقیت را تشکیل می دهد. این ممکن است باعث افزایش یا به دست آوردن مجدد دید اصلی برای کلمات کلیدی اولویت شود، به نوبه خود باعث کاهش شکاف رقبا یا افزایش تبدیل های ارگانیک شود.

هدف این جلسه این است که تیم حسابرسی اطلاعات کافی را برای تنظیم خروجی حسابرسی جمع آوری کند و مطمئن شود که برای کسب و کار شما ارزشمند است. در این جلسات به دنبال بررسی موضوعات کلیدی زیر هستیم:

موفقیت کسب و کار شما چیست

برای برخی، یک سند مکتوب طولانی ایده‌آل نیست، زیرا برای بررسی اطلاعات موجود و همچنین رفع و به اشتراک گذاشتن مسائل اولویت نیاز به زمان است. از یک مشاور سئو خوب انتظار داشته باشید که منعطف و خوشحال باشد که به روشی که برای تیم های داخلی شما مناسب ترین باشد، ارائه دهد.

این آگاهی برای اطمینان از اینکه ممیزی حداکثر تأثیر را به همراه دارد، بسیار سودمند است، اما به سرعت در هر موضوعی که باعث رونق واقعی و بازگشت سرمایه شما می شود، بررسی می شود.

به پلتفرم تجزیه و تحلیل و کنسول جستجوی Google خود دسترسی داشته باشید

بررسی کامل وب سایت شما

هنگام انجام ممیزی SEO، یک مشاور متخصص سیگنال‌های فنی مختلف را که روزانه توسط موتورهای جستجو تفسیر می‌شوند، به دقت تجزیه و تحلیل می‌کند تا هرگونه مشکلی را که مانع عملکرد شما در نتایج جستجوی ارگانیک می‌شود، شناسایی کند. این موارد شامل جنبه‌های فنی مانند معماری سایت، پیوند داخلی، سرعت صفحه، رندر جاوا اسکریپت یا هدف‌گیری بین‌المللی و همچنین بررسی دقیق محتوای وب سایت شما در برابر دستورالعمل های EEAT.

هنگامی که در یک ممیزی فنی سرمایه گذاری می کنید، باید انتظار داشته باشید که ممیزی سفارشی برای وب سایت شما دریافت کنید. مراقب دریافت لیستی از مسائلی باشید که توسط یک ابزار شخص ثالث ایجاد شده است، روشی که هنوز در صنعت رایج است. در حالی که برخی از این مسائل ممکن است واقعی باشند، ممکن است در راه بازگشت سرمایه موثر نباشند. ممیزی باید فقط شامل مواردی باشد که با توصیه‌های همراه همراه باشد، که با تنظیمات فعلی شما تنگاتنگ است و در صورت اجرا، باعث افزایش تبدیل‌ها می‌شود.

یک قدم جلوتر رفتیم، به URL هایی که Googlebot درخواست می کرد و نیازی به آن نداشتند، نگاه کردیم. در این مورد، آدرس‌های اینترنتی معاملات منقضی شده بیشتر موارد زیر را تشکیل می‌دهند: