اصول کنسول وب مستر که صاحبان وب سایت باید بدانند.

1. بررسی اجمالی

به 4 بخش تقسیم می شود؛ همه سرفصل‌های آن‌ها را می‌توان برای کاوش بیشتر در اطلاعات کلیک کرد، اما یک خلاصه سریع است.

چرخه SEO یک شرکت بازاریابی دیجیتال و طراحی وب است که در Cherrybrook واقع شده است. در صورت نیاز به مشاوره یا هرگونه سوال کلی در مورد سایت خود، در هر زمان با ما تماس بگیرید.


منبع: https://www.seocycle.com.au/webmaster-tools-basics-website-owners-should-know/

د/ بهبودها – به شما بگوید چه صفحاتی برای اسنیپت ها و نتایج جستجوی غنی گوگل معتبر هستند.

ب/ نمایه سازی – به شما نشان می دهد که چه تعداد از صفحات سایت شما توسط گوگل ایندکس شده است. اگر سایتی در فهرست گوگل نباشد توسط گوگل نادیده گرفته می شود و در هیچ نتیجه جستجویی نشان داده نمی شود. روی گزارش کامل کلیک کنید will; شما را قادر می سازد ببینید چه صفحه ای ایندکس شده است و چه چیزی ایندکس نشده است و چرا.

هدف شماره 1 بودن در گوگل عالی به نظر می رسد، اما برای رسیدن به آن باید بدانید که گوگل چگونه سایت شما را می بیند و مردم چگونه با آن تعامل دارند. بدون چنین دانشی، شما کور پرواز می کنید.

مشتری: آن چیست؟

به عنوان مدیر یک شرکت بازاریابی دیجیتال در شمال غرب سیدنی، تعداد دفعاتی که با یک مشتری مکالمه زیر را داشته‌ام، از دست داده‌ام:

ج/ تجربه – یک نمای کلی از نحوه عملکرد سایت شما توسط گوگل. قابلیت استفاده از تلفن همراه باید نظارت شود زیرا هر صفحه ای که سازگار با موبایل نباشد احتمالاً در رتبه ها آسیب خواهد دید. تجربه صفحه و موارد حیاتی وب برای سایت های جدید یا کم ترافیک احتمالاً هیچ داده ای نخواهد داشت. شما می توانید به صورت دستی سایت خود را با استفاده از گوگل بررسی کنید جستجوگر سرعت صفحه.

راه اندازی ابزارهای وب مستر آسان و رایگان است. فقط برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید، یک فایل را در وب سایت خود نصب کنید و تأیید کنید که آماده هستید، اما وقتی آن را راه اندازی کردید، چگونه از آن استفاده می کنید؟ در حالی که در نگاه اول ممکن است گیج کننده باشد، در زیر چند نکته سریع برای بررسی سریع داده ها و استفاده از آن برای کمک به سایت خود آورده شده است.

من: عالی است، ابتدا باید ببینم شما در کجا هستید، پس آیا می توانم به ابزارهای وب مستر گوگل و حساب های تجزیه و تحلیل شما دسترسی داشته باشم؟

مشتری: من نیاز دارم که سایت من در گوگل شماره 1 باشد. من هیچ گونه فروش یا درخواستی دریافت نمی کنم.

اولین چیزی که هنگام ایجاد یک سایت خواهید دید، نمای کلی است که به شما بینش خوبی در مورد نحوه عملکرد یک سایت می دهد.

هر چهار یک نمای کلی سریع از سایت شما ارائه می دهند. در وبلاگ‌های آینده عمیق‌تر به هر منطقه خواهیم پرداخت و نحوه دسترسی و تفسیر آنچه را که می‌بینید به شما نشان خواهیم داد. با این حال اولین قدم شما این است که کنسول وب مستر را برای سایت خود راه اندازی کنید، زیرا این کنسول رایگان است و فرآیندی ضروری برای کسب رتبه سایت شماست. اطلاعات قدرت است و هنگامی که به صورت رایگان از Google ارائه می شود، از استفاده از آن غافل خواهید شد.

گوگل دو ابزار رایگان برای صاحبان وب سایت ارائه می دهد: کنسول وب مستر و گوگل آنالیتیکس. به بیان ساده، Webmaster Console به شما بینشی می دهد که چگونه گوگل سایت شما را مستقیماً از پایگاه داده گوگل می بیند، در حالی که Analytics نشان می دهد که کاربران چگونه از سایت شما از طریق تعامل با مشتری در محل استفاده می کنند.

عملکرد – این نشان می دهد که سایت شما در طول ماه گذشته روزانه چند کلیک دریافت کرده است. می‌توانید روی گزارش کامل در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا سایر معیارها مانند CTR برداشت‌ها و میانگین موقعیت را ببینید.