به روز رسانی محتوای مفید باعث سردرگمی زیادی می شود

ممکن است شاهد هجوم ناگهانی سایت‌هایی باشیم که در آخرین روز عرضه تحت تأثیر قرار می‌گیرند، همانطور که با آخرین به‌روزرسانی بررسی‌های محصول اتفاق افتاد. در آن صورت، عرضه در 27 ژوئیه 2022 آغاز شد، اما تا زمانی که عرضه در 2 آگوست به پایان رسید، شاهد آشفتگی وحشی SERP نبودیم.

PRU 2-3 اوت افزایش می یابد

فکر می‌کنم با گذشت زمان، یادگیری ماشینی به گوگل کمک می‌کند تا در یافتن محتوای غیر مفید بهتر و بهتر شود.

اما اگر چیز جدیدی منتشر نکرده باشید و یک روز ترافیک شما به شدت کاهش یابد، چه؟ آیا این به روز رسانی محتوای مفید است؟ آیا این یکی از بسیاری از چیزهای دیگری است که می تواند باعث کاهش ترافیک شود?

“آیا تصمیم گرفتید بدون تخصص واقعی وارد برخی از حوزه های موضوعی خاص شوید، اما در عوض عمدتاً به این دلیل که فکر می کردید ترافیک جستجو دریافت خواهید کرد؟”

آخرین اخبار سئو در راه است! لطفا ایمیل خود را بررسی کنید تا اشتراک خود را تایید کنید. اگر در صندوق ورودی شما نیست، نامه های ناخواسته خود را بررسی کنید.


منبع: https://www.mariehaynes.com/the-helpful-content-update-is-going-to-cause-so-much-confusion/

یک سوال طبیعی که برخی خواهند داشت این است که اگر یک سایت محتوای غیر مفید را حذف کند چقدر طول می کشد تا عملکرد بهتری داشته باشد؟ سایت‌هایی که با این به‌روزرسانی شناسایی می‌شوند ممکن است سیگنال اعمال شده روی آنها را در طی چند ماه بیابند. طبقه‌بندی‌کننده ما برای این به‌روزرسانی به‌طور مداوم اجرا می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا سایت‌های تازه راه‌اندازی شده و سایت‌های موجود را نظارت کند. از آنجایی که مشخص می‌کند محتوای غیرمفید در درازمدت برنگشته است، طبقه‌بندی دیگر اعمال نخواهد شد.»

به روز رسانی محتوای مفید از برخی جهات مشابه عمل می کند، اما تفاوت های بزرگی وجود دارد.

طبقه بندی کننده محتوای مفید همیشه در حال اجرا است

بنابراین فرض کنید یک ماه دیگر از خواب بیدار می شوید، به رتبه بندی خود نگاه کنید و ببینید که همه چیز به شدت سقوط کرده است. آیا این به روز رسانی محتوای مفید است؟ گفتنش خیلی سخت خواهد بود.

گوگل می گوید بهبودی امکان پذیر است:

گوگل از این به روز رسانی کار بزرگی انجام داد. مسلماً، در گذشته به‌روزرسانی‌هایی وجود داشته است که ما را در مورد آن واقعاً هیجان زده کرده‌اند که نسبتاً تأثیرگذار بودند – Core Web Vitals، سازگاری با تلفن همراه و سایت‌های https در حال تقویت چند موردی هستند که به ذهن می‌رسند.

اولین فکر من وقتی شنیدم که طبقه‌بندی کننده همیشه در حال اجرا است این بود که می‌تواند تصمیمات آسان‌تری در مورد پاکسازی محتوا بگیرد. فرض کنید چند هزار صفحه از محتوای عمدتاً تولید خودکار را منتشر می کنید و در عرض چند روز کل سایت شما ضربه می خورد. خوب، حالا می دانید! احتمالاً گوگل آن محتوا را مفید نمی دانست.

فرض کنید ترافیک شما در ماه سپتامبر کاهش می یابد. شما نمی دانید که آیا این به روز رسانی محتوای مفید است که به شما ضربه زده است یا چیز دیگری. شما فکر این به‌روزرسانی محتوای مفید بود، بنابراین روی پاکسازی محتوا کار می‌کنید. و سپس صبر کنید. چند ماه می گذرد و هیچ اتفاقی نمی افتد. آیا باید بیشتر حذف کنید؟ آیا باید بیشتر تلاش کنید تا محتوایتان مفید باشد؟ شاید چیز دیگری روی سایت شما تأثیر گذاشته است؟ تصمیم گیری بسیار دشوار خواهد بود.

و بنابراین ما منتظریم

با پاندا و پنگوئن، حتی اگر گوگل یک به‌روزرسانی را اعلام نمی‌کرد، به اندازه کافی در جامعه صحبت می‌کردیم که می‌توانستیم بفهمیم که گوگل یک به‌روزرسانی را منتشر کرده است. این مورد در مورد به روز رسانی محتوای مفید نخواهد بود زیرا همیشه در حال اجرا است.

قبل از راه‌اندازی این به‌روزرسانی، Google با چندین سئوکار از جمله خود من تماس گرفت تا به ما اطلاع دهد. من بیش از ده سال است که به‌روزرسانی‌های گوگل را مطالعه می‌کنم و هرگز این اتفاق نیفتاده است. پس از صحبت با دنی سالیوان، من واقعاً این تصور را داشتم که به روز رسانی محتوای مفید تأثیر زیادی خواهد داشت.

آیا محتوای شما به خوانندگان این احساس را القا می‌کند که باید دوباره جستجو کنند تا اطلاعات بهتری از منابع دیگر دریافت کنند؟»

با پنگوئن، مشکل را با حذف یا در نهایت رد کردن پیوندها برطرف می‌کنیم و سپس منتظر می‌مانیم تا Google تصمیم بگیرد به‌روزرسانی پنگوئن دیگری را اجرا کند. پاندا هم همینطور بود. در صورت ضربه زدن، محتوای نازک را حذف می‌کنید، در صورت امکان، محتوا را بهبود می‌بخشید و دوباره منتظر می‌مانید.

سایتی که به شدت تحت تاثیر عرضه اولیه به روز رسانی پنگوئن گوگل قرار گرفته است

من هنوز فکر می کنم این کار خواهد شد.

(توجه: این در ابتدا به عنوان یک قطعه برای مشترکین برتر من شروع شد خبرنامه جایی که من در مورد کاری که فکر می کنم گوگل انجام می دهد فرض می کنم. خیلی بزرگ شد، بنابراین آن را یک پست وبلاگ کردم. )

همانطور که طبقه بندی کننده سایت شما را ارزیابی می کند، باید ببیند که شما محتوای مفید خوبی دارید و این وضعیت را برای چند ماه حفظ کرده اید. و سپس یک روز به طور جادویی فیلتر برداشته می شود (یا شاید کاهش می یابد).

گوگل به ما می گوید به‌روزرسانی محتوای مفید «کاملاً خودکار، با استفاده از یک مدل یادگیری ماشینی» است.

فکر نمی‌کنم با به‌روزرسانی محتوای مفید این اتفاق بیفتد. من واقعا فکر می کنم بزرگ خواهد بود.

همانطور که من این را می نویسم، ما صبورانه منتظر به روز رسانی محتوای مفید هستیم تا کاری انجام دهیم. ما چند گزارش از احتمال حمله به سایت‌های بسیار بزرگ و هرزنامه شنیده‌ایم، اما در کل، چیزی ندیده‌ایم. ممکن است تغییر کند. با جدیدترین به‌روزرسانی بررسی‌های محصول، تا آخرین روز عرضه شاهد تحرک زیادی نبودیم. باید دید که به روز رسانی محتوای مفید چقدر تأثیر قوی خواهد داشت. من هنوز فکر می کنم بزرگ خواهد بود.

به ده سال پیش برگردیم. مارس 2012 است. شما سایتی را اداره می کنید که برای همه کلمات کلیدی شما رتبه های برتر را دارد. شما قدرت پیوندها را کشف کرده اید. در آن روزها، حتی لینک های خودساخته با کیفیت پایین، فوق العاده قدرتمند بودند. چند پست مهمان، انداختن لینک ها در موضوعات نظرات، چرخاندن مقالات بی معنی از جمله لینک های لنگر در کلمات کلیدی به سایت شما… این چیزها احساس خوبی نداشتند، اما واقعا به بهبود رتبه بندی کمک کردند.

ضربه پنگوئن

بازیابی پاندا

با پاندا و پنگوئن، ما در مورد آنچه برای پاکسازی و بهبودی باید انجام دهیم، توافق کلی داشتیم. این موضوع با موفقیت محتوای مفید چالش برانگیز خواهد بود زیرا الگوریتم همیشه در حال یادگیری است. آنچه امروزه توسط الگوریتم نادیده گرفته می شود، ممکن است در نهایت مفید تلقی شود.

بهبودی پراکنده خواهد بود

یا ممکن است چیزی نبینیم. اما اگر این اتفاق بیفتد، همچنان می تواند یک به روز رسانی بسیار تاثیرگذار باشد. من فکر می‌کنم سئوکارانی که به سایت‌ها کمک می‌کنند تا با افت ترافیک مقابله کنند، با سردرگمی زیادی روبرو خواهند شد

محتوای مفید یک فیلتر دوره ای مانند پاندا یا پنگوئن نیست

این بدان معنی است که به طور مداوم محتوای مفید و غیر مفید را یاد می گیرد.

در حالی که پاندا و پنگوئن می توانند یک سایت را در روز به روز رسانی پاندا/پنگوئن ویران کنند، طبقه بندی کننده محتوای مفید می تواند به یک سایت ضربه بزند. هروقت.

همیشه در حال یادگیری است

من هر هفته پس از انتشار خبرنامه برای شما یک ایمیل می فرستم.