تاکتیک های کلیدی برای رشد بین المللی

اگرچه گوگل در ایالات متحده تسلط دارد، موتورهای جستجوی دیگر در نقاط مختلف جهان محبوب هستند. بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو مانند Baidu در چین، Yandex در روسیه یا Naver در کره جنوبی بسیار مهم است.

هنگام ایجاد یک کمپین بین المللی سئو، در نظر بگیرید…

به عنوان مثال، قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است. در حالی که ایالات متحده رویکرد نسبتاً آزادانه ای برای حفظ حریم خصوصی داده ها دارد، مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) قوانین سختگیرانه ای را در مورد نحوه جمع آوری و استفاده شرکت ها از داده های شخصی اعمال می کند.

زبان بازاریابی

بخش قابل توجهی از تجارت بین المللی شامل غلبه بر موانع زبانی است. تسلط بر زبان بازار خارجی نه تنها ارتباطات را ساده می کند، بلکه نشان دهنده احترام و توجه به آن کشور و زبان است و شهرت تجاری مطلوبی ایجاد می کند.

تیم جهانی

علاوه بر این، برخی از کشورها مقررات سختگیرانه ای در مورد زبان مورد استفاده در مواد بازاریابی دارند. به عنوان مثال، در کبک، کانادا، تمام ارتباطات تجاری باید به زبان فرانسوی یا دو زبانه باشد و زبان فرانسه به طور قابل توجهی غالب باشد.

با این حال، کلمه کلیدی موفقیت تجاری “جهانی” است، بنابراین ضروری است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی محبوب را در بازار هدف جدید خود در نظر بگیرید. در حالی که فیس بوک و اینستاگرام ممکن است در ایالات متحده محبوب باشند، کشورهای دیگر ممکن است موارد دلخواه متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال، چین در درجه اول از وی چت استفاده می کند، در حالی که روسیه از VKontakte (VK) استفاده می کند.

نوع محتوای مشترک

به یاد داشته باشید، بازاریابی بین المللی و سئو سرمایه گذاری های بلند مدت هستند. با رویکرد صحیح و تلاش مستمر، آنها می توانند به طور قابل توجهی به رشد شرکت شما و موفقیت تجاری جهانی کمک کنند.

بسته بندی آن

از آنجایی که کسب و کارها به طور فزاینده ای به افق های بین المللی چشم دوخته اند، اغلب متوجه می شوند که مسیر موفقیت جهانی مملو از چالش هایی است. نه تنها موانع آشکار زبان، مناطق زمانی و تعرفه‌ها، بلکه موانع کمتر آشکار در قالب تفاوت‌های فرهنگی، روش‌های مذاکره و شیوه‌های سئوی محلی.

یکی از موانع عمده ای که بسیاری از شرکت ها هنگام ورود به بازارهای بین المللی با آن مواجه می شوند، جلب اعتماد مخاطبان جدید است. مصرف کنندگان تمایل دارند به برندهایی که می شناسند و به آنها اعتماد دارند وفادار باشند. اگر قبلاً هرگز نام شرکت شما را نشنیده اند، ممکن است در انجام تجارت با شما مردد باشند.

ساختمان برند محلی

عدم رعایت این قوانین و مقررات می تواند منجر به جریمه های سنگین شود و ممکن است به اعتبار شرکت شما در بازار جدید آسیب برساند.

هنگام راه اندازی کمپین های خود، در نظر بگیرید…

استخدام مدیران با تجربه بین المللی یا توانایی های زبانی می تواند تلاش های بازاریابی بین المللی شما را تقویت کند. فارغ التحصیلان دانشکده های مدیریت معتبر جهانی، دانش زیادی در مورد رویه ها و فرهنگ های تجاری بین المللی به ارمغان می آورند.

یادگیری و سازگاری

برای غلبه بر این چالش، ممکن است لازم باشد روی استراتژی‌های برندسازی سرمایه‌گذاری کنید که به طور خاص با تفاوت‌های فرهنگی بازار جدید شما طراحی شده است. این می تواند شامل کار با اینفلوئنسرهای محلی، حمایت مالی از رویدادها یا خیریه ها و ایجاد محتوای محلی شده باشد که با مخاطبان هدف شما طنین انداز شود.

رفتار مصرف کننده محلی

همانطور که وارد عرصه های موفقیت تجاری جهانی می شوید، درک سئوی بین المللی و تفاوت آن با شیوه های داخلی بسیار مهم است. اجتناب از تله‌های رایج سئو بین‌المللی، کلید ایجاد حضور آنلاین قوی در بازارهای انتخابی است.

حساسیت فرهنگی

دنیای بازاریابی بین المللی و سئو از یک پیشنهاد یکسان فاصله دارد. با این حال، با برنامه ریزی مناسب، یک استراتژی خوب و درک دقیق از بازارهای جهانی، شرکت ها می توانند با موفقیت در این آب های ناشناخته حرکت کنند.

درک رفتار مصرف کننده محلی نیز حیاتی است. به عنوان مثال، اگر به بازاری می روید که در آن مصرف کنندگان به شدت به بررسی ها و توصیفات اعتماد دارند، ممکن است لازم باشد روی جلب نظرات مثبت مشتریان اولیه خود تمرکز کنید. همچنین، شراکت با برندهای محلی معتبر را در نظر بگیرید تا از نفوذ و اعتماد آنها در بازار استفاده کنید.

درک و توجه به ترجیحات محلی برای بازاریابی بین المللی موفق بسیار مهم است. مانند مک‌دونالد، غول فست‌فود منوی خود را طوری تنظیم کرد که مطابق با ذائقه هر بازار بین‌المللی جدید باشد.

افق های موتور جستجوی خود را گسترش دهید

بومی زبانان هنجارها و انتظارات محلی را بهتر از یک فرد خارجی درک می کنند. با استخدام یک بومی یا استخدام مشاوران محلی، می توانید خطر سوء تفاهم ها یا اشتباهات فرهنگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

سفارشی کردن محتوای خود

ما در مورد کمپین های بین المللی SEO صحبت کرده ایم. راهنمای بزرگ ما در مورد سئوی بین المللی را از دست ندهید. با این حال، چهار ملاحظات فوری قبل از گسترش به بازار خارجی وجود دارد:

  1. بازار هدف: درک کامل بازار هدف شما برای تنظیم موثر استراتژی سئوی شما بسیار مهم است.
  2. مدیریت سایت های بین المللی: برای مدیریت سایت های بین المللی خود، چه از طریق دامنه های محلی، زیر دامنه ها یا ترکیبی از هر دو، یک رویکرد منسجم و ساده را انتخاب کنید.
  3. شناسایی کلمات کلیدی محلی: درک رفتار جستجو و استفاده از کلمه کلیدی در کشور هدف شما برای یک کمپین سئو موفق ضروری است.
  4. مطالعه رقابت جهانی: با مطالعه رقبای خود، می توانید بینشی در مورد تاکتیک های بازاریابی موفق، قیمت گذاری موثر محصول و ترجیحات مشتری در بازار هدف به دست آورید.

هنگام ایجاد اعتماد در بازار بین المللی، در نظر بگیرید…

کنجکاوی و تمایل به یادگیری در مورد فرهنگ های خارجی می تواند دنیای متفاوتی را در تجارت بین المللی ایجاد کند. این سازگاری باعث احترام و تحسین کسب و کار شما می شود و روابط تجاری و مشارکت های معناداری را تقویت می کند.

هنگام جستجو در سئوی بین المللی، در نظر بگیرید…

برای جلب توجه مخاطبان محلی، وب سایت شما باید بومی سازی شود. این شامل استفاده از کدهای دامنه محلی کشور (.uk، .de، و غیره) و اطمینان از ترجمه دقیق و مناسب محتوای وب سایت برای مخاطبان هدف می شود.

بکارگیری متخصصین محلی

در پایان، اما مطمئناً نه کم اهمیت ترین، به یاد داشته باشید که راه اندازی محصولات یا خدمات شما در سطح جهانی یک فعالیت یکبار مصرف نیست. مانند هر تلاش بازاریابی دیگر، استراتژی های بازاریابی بین المللی و سئوی شما باید به طور مداوم بر اساس عملکرد آنها نظارت و بهینه سازی شوند.

ابزار تجزیه و تحلیل

از ابزارهای تحلیلی برای ردیابی عملکرد خود در هر بازار استفاده کنید. معیارهای کلیدی مانند ترافیک وب، نرخ پرش، نرخ تبدیل و میانگین مدت جلسه را رصد کنید. این بینش‌ها به شما کمک می‌کند بفهمید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست و به شما امکان می‌دهد تنظیمات لازم را انجام دهید.

وضعیت بازار

تحقیقات بازار برای شناسایی نیازها و ترجیحات مخاطبان هدف شما بسیار مهم است. یک محصول یا خدمات تجاری باید یک نیاز برآورده نشده را در بازار بین المللی انتخاب شده برآورده کند. این تعادل یک مبادله سودآور ایجاد می کند و پایگاه مشتری سپاسگزار و وفادار را تضمین می کند.

نقاط قوت شما

هنگام انجام تجارت بین المللی، شرکت ها باید از قوانین و مقررات کشورهای مورد نظر خود نیز آگاه باشند. این قوانین می توانند به طور قابل توجهی بر نحوه انجام تجارت شما از جمله استراتژی های بازاریابی جهانی شما تأثیر بگذارند.

قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها

در این عصر دیجیتال، رسانه‌های اجتماعی ابزاری تأثیرگذار برای شرکت‌هایی است که وارد بازارهای بین‌المللی می‌شوند. اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر دسترسی جهانی دارند، و آنها را برای تعامل با مصرف‌کنندگان در کشورهای مختلف عالی می‌کند.

محبوبیت پلتفرم اجتماعی

استراتژی های کسب و کار بین المللی موفق باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

تاکتیک های مذاکره

همچنین مراقب هرگونه تغییر در شرایط بازار یا رفتار مصرف کننده باشید که می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. همیشه آماده انطباق استراتژی های خود باشید تا مطمئن شوید که آنها موثر باقی می مانند.

فرهنگ های متنوع مستلزم روش های مذاکره و آداب و رسوم تجاری متمایز است. درک این تفاوت ها قبل از هدف قرار دادن یک بازار خارجی خاص بسیار مهم است. تسلط بر آداب و رسوم محلی و آگاهی از مشکلات فرهنگی احتمالی شما را در موقعیت مطلوبی برای انجام موفقیت آمیز تجارت قرار می دهد.

نیازهای بازار

اگر آماده شکستن بازار جهانی و ایجاد یک استراتژی فراملی هستید، در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

هنگام آماده سازی کسب و کار خود برای بازارهای جهانی، در نظر بگیرید…

همچنین به نوع محتوایی که با مخاطب هدف شما طنین انداز می شود توجه کنید. آنچه در یک بازار کار می کند ممکن است به دلیل تفاوت های فرهنگی لزوماً در بازار دیگر کارایی نداشته باشد. باز هم، این اهمیت درک فرهنگ و رفتار مصرف کننده در بازار هدف شما را نشان می دهد.

هنگام پرداختن به قوانین و مقررات بین المللی، در نظر بگیرید…

در نتیجه، شروع یک سفر تجاری بین‌المللی مستلزم درک جامعی از چشم‌انداز تجاری بازار هدف، تفاوت‌های ظریف فرهنگی و شیوه‌های SEO محلی است. با این حال، با استراتژی مناسب، کسب و کارها می توانند با موفقیت از این پیچیدگی ها عبور کنند و به موفقیت جهانی دست یابند.


منبع: https://level343.com/search-marketing-articles/international-marketing-articles/global-business-success-top-considerations/

قبل از شروع سفر بین المللی، شرکت ها باید آمادگی خود را برای صحنه جهانی ارزیابی کنند. داشتن یک وب سایت قوی و حضور آنلاین به معنای آمادگی برای تجارت بین المللی نیست. تجارت جهانی مستلزم درک عمیق تنوع فرهنگی، زبان و رفتار تجاری در کشور خاصی است که هدف آن هستید.

بخش اساسی سئوی بین المللی شامل درک تفاوت های ظریف فرهنگی بازارهای محلی کشور هدف است. همانطور که حکایت معروف در مورد ورود کوکاکولا به چین نشان می دهد، تفسیرهای نادرست و خطاهای زبانی می تواند منجر به نام گذاری اشتباه تصادفی شود. برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی، درک عمیق مخاطبان جدید بسیار مهم است.

بومی سازی حضور آنلاین شما