تنظیم دقیق نقاط تبدیل: تقویت CTA ها

در حالت ایده‌آل، باید یک CTA به‌طور برجسته در هر نقطه تماس مهم، مانند صفحه فرود، در انتهای معرفی ویدیو، روی هر ایمیل و درون خود محتوا قرار داده شود. تولید محتوای شما باید با در نظر گرفتن CTA پیش برود.

نقطه درد مشکل خاصی است که مشتریان آن را تجربه می کنند. البته این جایی است که پژوهش پیروز می شود. نقطه درد مشتری به اندازه هر مشتری منحصر به فرد است. به خاطر داشته باشید که هر مشتری از چالش های خود آگاه نیست. اینجاست که مواد بازاریابی و CTA شما می تواند به مشتریان کمک کند تا متوجه شوند که مشکلاتی دارند و محصولات و خدمات شما می توانند راه حلی ارائه دهند.

قبل از اینکه سر خود را خارانید و به تابلوی نقاشی برگردید – یا کاملاً تسلیم شوید – نگاهی انتقادی به نقاط تبدیل خود بیندازید و اینکه اهداف شما در هر کدام چقدر واضح است. یکی از رایج ترین مقصران گاهی اوقات کوچکترین است: شما Call to Action (CTA).

CTA چیست؟

قوانین مربوط به تعداد CTA برای افزودن به یک صفحه یا محل قرار دادن یک نقطه تبدیل گهگاه تغییر می کند. من برخی از صفحات فرود نسبتا طولانی و آزاردهنده و ایمیل های بازاریابی را به یاد می آورم که مرتباً ادامه می یافتند و بین هر پاراگراف دیگری یک دکمه CTA یا عبارت اقدام قرار می دادند.

توجه کنید که هر یک از مثال های بالا چه چیزی مشترک دارند؟ آنها با یک کلمه عمل قوی شروع می شوند.

برای اینکه مخاطب خود را وادار به عمل کنید، باید بدانید که چه چیزی آنها را تحریک می کند. اطمینان حاصل کنید که محصولات و خدمات شما با نیازهای آنها مرتبط است و هر آنچه که آنها را به کاوش هدایت می کنید در صنعت آنها کار خواهد کرد.

با این حال، مهم است که در هنگام اعمال این پیشنهاد معتبر باشید. تاکتیک‌های پرفشار که نادرست یا گمراه‌کننده هستند، هیچ کمکی به ارتقای اعتماد یا وفاداری به برند نمی‌کنند.

با لحن واضح بنویسید

شما محتوای عالی با سئوی قوی و یک قلاب خوب برای جلب توجه صفحه خود دارید، اما این به معنی تبدیل نیست. آیا مشکلی در نقاط تبدیل شما وجود دارد؟ چه چیزی می دهد؟

بازدیدکنندگان محافظه کارتر یا مسن تر به احتمال زیاد به CTA های سنتی تر و مستقیم بهتر پاسخ خواهند داد. مخاطبان جوان یا مشتریانی که به یک محصول شیک تر پاسخ می دهند، زمانی که شما معمولی باشید یا به زبان آنها صحبت کنید، به خوبی پاسخ می دهند. فقط مطمئن شوید که آن را به عنوان معتبر به جای پر کردن.

به آنها دلیلی برای عمل بدهید

نیازی نیست که بزرگ باشد یا فریاد بزند “اکنون مرا بخر” تا توجه آنها را جلب کند. اما، محتوای شما باید راه را، مانند خرده‌های سوخاری، به جایی برساند که بتوانند بر اساس اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، بدون هیچ شرایط نامشخصی عمل کنند.

تعداد CTA در هر صفحه به طول و هدف محتوا بستگی دارد. بیشتر اوقات، آنها باید نزدیک به انتهای صفحه باشند تا از شکسته شدن جریان جلوگیری شود. خود محتوا باید به اندازه کافی قانع کننده باشد تا آنها را به آنجا هدایت کند. با این حال، از قرار دادن آزمون A/B در ابتدا یا وسط نترسید.

اگر می‌خواهید کسی را مجبور به انجام کاری کنید، کاری کنید که فکر کند با عمل نکردن، چیز مهمی را از دست خواهد داد. این یک اصل در بازاریابی است که به نام FOMO (ترس از دست دادن) شناخته می شود. شما می توانید از این کار استفاده کنید و به مردم انگیزه دهید تا از این طریق بپرند.

از گرامر و لحنی استفاده کنید که با زبان مخاطبان شما مطابقت دارد. متن شما باید در یک نگاه به راحتی قابل خواندن و درک باشد. در حالی که ممکن است چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن در محتوای خود داشته باشید، مطمئن شوید که CTA شما کوتاه، مؤثر و مختصر است. در یک نگاه، بازدیدکنندگانی که از طریق سایت شما کار می کنند باید بدانند که چگونه سود خواهند برد.

از خلاقیت یا بی پروایی بودن نترسید

CTAهایی ایجاد کنید که نقطه فروش منحصر به فرد شما را با ارزش پیشنهادی ترکیب می کند که نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند. به زبانی که بفهمند به آنها بگویید. “این چیزی است که با انجام این اقدام به دست خواهید آورد.”

CTA ها را در سراسر قیف فروش بپاشید

برای اکثر مشتریان B2C، احساسات یک محرک قوی است. از کلماتی استفاده کنید که احساسات یا اشتیاق غیرقانونی را منتقل می کند تا بازدیدکنندگان شما مجبور به عمل شوند. اطمینان حاصل کنید که کلمات را با علائم نگارشی همراه کنید که این نکته را نشان می دهد.

  • “هم اکنون خریداری کنید!”
  • “بیشتر بدانید”
  • “آماده ای برای تغییر زندگیت؟”
  • “با ما صحبت کن”

بنابراین، برای تقویت CTA خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

از کلمات خود استفاده کنید

به یاد داشته باشید که CTAها باید در سراسر قیف فروش شما وجود داشته باشند. مشتریان را در هر نقطه تبدیل در طول مسیر فروش آزمایش و اذیت کنید. بازدیدکنندگان شما زمانی خرید می‌کنند که شما پیشنهادهای محبوب روز را به آنها ارائه می‌کنید، آن پیشنهادات محبوب را تبلیغ می‌کنید، و معاملات ویژه‌ای را ارائه می‌کنید که نمی‌توانند از آن چشم پوشی کنند. راه هایی بیابید تا آنها را وادار کنید تا چرخ دستی های رها شده خود را بردارند و به خرید ادامه دهند.

CTA خود را تست و اصلاح کنید

اگر می خواهید کسی به روش خاصی رفتار کند، به او بگویید چرا باید انجام دهد. به عبارت دیگر، مشتریان می‌خواهند بدانند که “چه چیزی برای من مفید است؟”

لزوماً نیازی نیست که بیرون بیایید و بگویید: “وسایل من را بخر، در غیر این صورت پشیمان می شوی” یا “همه افراد دیگر این کار را انجام می دهند. چرا نباید؟» راه ظریف‌تر و مؤثرتر از طریق تصاویر یا محتوای ویدیویی مبتنی بر سبک زندگی یا تولید شده توسط کاربر است که برند شما را در عمل نشان می‌دهد، همراه با متنی که مخاطبان شما را دعوت می‌کند تا به سرگرمی بپیوندند، تسکین یابند، یا هر نقطه دردناکی که به آن اشاره می‌کنید. اگر پیشنهاد به زمان حساس است، آن نقطه را برجسته کنید تا حس فوری بودن را ایجاد کنید. «فروش سه شنبه به پایان می رسد» یا «امروز تا زمانی که موجودی تمام شده است، خرید کنید».

افعال نیز باید متناسب با عمل مورد نظر باشد. اگر محصولی را می فروشید، از کلماتی مانند «خرید» یا «خرید» استفاده کنید. به دنبال افزایش مشترکین خود هستید؟ دکمه CTA خود را با «در اینجا ثبت نام کنید» و «اکنون مشترک شوید» برچسب بزنید. وقتی می‌خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنند، از کلماتی مانند «بیشتر بیاموزید» یا «دریابید که چگونه» استفاده کنید.

آنها از چه چیزی می ترسند؟ به این ترس ها رسیدگی کنید و راه حلی برای زندگی ارائه دهید. مهمتر از همه، راستگو باشید. آنچه را که خدمات یا محصولات شما می توانند با صداقت ارائه دهند، بیان کنید.

با ظهور دستگاه های تلفن همراه، اکنون باید محل قرارگیری، ظاهر و عملکرد در چندین دستگاه مورد توجه قرار گیرد. هنگام طراحی پلتفرم حاوی CTA خود، در نظر بگیرید که چگونه در صفحه رایانه شخصی، تبلت و گوشی هوشمند به نظر می رسد. بسیاری از سازندگان صفحه پیش نمایشی را بر اساس نوع دستگاه به شما ارائه می دهند.

هر گونه ارزش افزوده، مانند تخفیف یا رایگان، باید در CTA گنجانده شود.

با یک کلمه دستوری قوی شروع کنید

دعوت به اقدام جمله ای است که به وضوح به خواننده دستور می دهد تا کار خاصی را انجام دهد. هر جا که CTA به محتوا ختم شود، همین امر صادق است.

به عنوان یک قاعده کلی، همه چیز را برای موبایل بهینه کنید، که همچنان در سایر انواع صفحه نمایش خوب به نظر می رسد. عکس این قضیه درست نیست. این بدان معنی است که محل قرارگیری و اندازه دکمه را در دستگاه تلفن همراه و همچنین توپوگرافی و سایر ملاحظاتی که هنگام ایجاد CTA برای مانیتور رایانه شخصی نادیده می‌گیرید، بررسی کنید.

از قدرت FOMO استفاده کنید

برای طراحی یک استراتژی بازاریابی یا سئو موثر به کمک نیاز دارید؟ امروز با یک متخصص بازاریابی دیجیتال صحبت کنید.


منبع: https://level343.com/search-marketing-articles/conversion-rate-optimization/conversion-points-cta/

چنین اصطلاحاتی ناخودآگاه الزامی را ایجاد می کند که افراد را وادار به عمل می کند.

اطراف CTA خود را طراحی کنید

مصرف کنندگان باهوش گاهی از زبان سنتی فروش مصون هستند. گاهی اوقات باید ظریف تر یا خلاق تر، حتی جسورتر باشید. با عبارت و زبان و تست A/B آزمایش کنید تا ببینید کدام عبارت بهترین نتایج را می گیرد.

اگر دعوت به اقدام وب سایت شما ضعیف و غیرقابل قبول باشد، بازدیدکنندگان اقدامی انجام نمی دهند. اگر نرخ تبدیل CTA شما پایین باشد و تلاش‌های شما کارساز نباشد، ضرر رقبا را از دست می‌دهید.

چرا مشتریان CTA شما را نمی شنوند؟

زمان تخمینی مطالعه: 7 دقایق

شما می توانید مشتری را به وب سایت خود هدایت کنید، اما باید به آنها بگویید که می خواهید در هنگام ورود چه کاری انجام دهند. مگر اینکه وب سایت شما صرفاً برای سرگرمی باشد، شما نیاز به یک فراخوان واضح برای اقدام دارید تا آنها را تشویق کنید تا اقدام کنند.

مشکل برخی فراخوان ها برای اقدام این است که هیچ اقدام مشخص و مشخصی در کار نیست. مشتریان ذهن خوان نیستند و زمانی برای حدس زدن بازی ها ندارند.

کلمات قدرتمند هستند و می توانند عواطف و احساسات را برانگیزند. اطمینان حاصل کنید که CTA های شما شامل کلمات قدرتمندی است که افراد را برای کلیک کردن ترغیب می کند. شما باید با نقاط درد یک فرد صحبت کنید.

برای اینکه این کار به جای توهین آمیز موثر باشد، باید…

مخاطب خود را بشناسید

به یاد داشته باشید که ممکن است بار اول یا دوم یک CTA برنده ننویسید. تست و اصلاح کنید تا مطمئن شوید که چکش به میخ روی سر برخورد می کند. هنگامی که CTA یا چندین CTA را پیدا کردید، استراتژی‌های خود را برای به حداکثر رساندن تبدیل مشتری تنظیم کنید.

افکار نهایی

می توانید از کلمات و تصاویر برای تکمیل CTA خود استفاده کنید و پاسخی قدرتمند دریافت کنید. کلمات عمل کار می کنند! همین حالا بخرید و 70 درصد تخفیف بگیرید. به آنها منفعت بدهید و چیزی برای ابراز خوشحالی به آنها بدهید. مردم آنچه را که به عنوان یک معامله در نظر می گیرند، دوست دارند. «تعطیلات رویایی خود را در انگلستان برنامه ریزی کنید» نمونه دیگری از استفاده از یک جمله عملی است که با مردم طنین انداز می شود.

درک و استفاده از دستگاه ها

وقتی شخصی از وب‌سایت یا صفحه فرود شما بازدید می‌کند، می‌خواهد دستورالعملی واضح و قابل اجرا برای آنچه می‌خواهید در آینده انجام دهد، ارائه دهد.