تکرنگ و فول کالر - سئو توئیت

تکرنگ و فول کالر

تابلو روان ماژول های LED بهم متصلی هستند که یک نمایشگر یکپارچه از LED جهت نمایش متن ، عکس و … دستگاهی است که انواع مختلفی داشته و از آن جهت نمایش متن و تصاویر مختلف در پروژه های تبلیغاتی در معابر و مکان های مختلفی استفاده می گردد. بدیهی است که این ویژگی، کاملا وابسته به نوع ال ای دی های به کار برده شده در ماژول تابلو روان است. یکی از انواع پرکاربرد تابلو روان مدل روز شمار آن می باشد. ویدئو وال که نام دیگر آن تلویزیون شهری است این روزها یکی از عناصر مهم اطلاعرسانی و تبلیغات به شمار میآیند برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله ای اس ای لایت با ما همراه باشید. امروزه دیگر با پیشرفت در شیوه های تبلیغات، تابلو های روان جایگزین تابلو های قدیمی و بنر ها شده اند.

هر قدر که قطعات تابلو روان و ماژول ها با کیفیت تر باشند عملکرد و طول عمر ماژول ها نیز به مراتب بیشتر میگردد. برنامهٔ اصلی برای دسترسی به اطلاعات پایگاه داده یا تغییر آنها از رویههای موجود در کتابخانهٔ اسکیوال لایت بهره میبرد و این طراحی باعث کاهش تأخیر در دسترسی به اطلاعات (در مقایسه با استفاده از پایگاه دادههای مستقل) میگردد. با روشن شدن تابلو روان، منبع تغذیه گرم میشود و با خاموش شدن تابلو، منبع تغذیه خنک و خاموش میشود و همین روند در تابلوهای روان بیشتر باعث خرابی منبع تغذیه نسبت به سایر قطعات میگردد. برای این کار به تمامی LED ها در سطر های فرد ، فرمان روشن می دهیم و سپس آن سطرها را همزمان درایو می کنیم . از انواع مختلف نمایشگر روان در مصارف مختلف از جمله ماشین ها، ایستگاه های راه آهن، ایستگاه های اتوبوس، فرودگاه ها، ساعت ها به صورت کلی در تمامی مواردی که احتیاج به نمایش ساده با وضوح محدود می باشد استفاده می گردد. در کشور چین صد ها شرکت ساخت برد مدار چاپی وجود دارد و هر کدام از تولید کنندگان ماژول تابلو روان که تعداد آنها نیز از تعداد شرکت های تولید برد مدار چاپی بیشتر است می توانند برد مدار چاپی مورد نیاز خود را از هر کدام از این شرکت ها تهیه و قطعاتی با کیفیت های مختلف را روی آن مونتاژ کنند .

البته در هنگام خرید تابلو LED دست دوم باید به یک سری نکات توجه کنیم و در نتیجه از خرید تابلو روان معیوب جلوگیری کرده و ضرر نکنیم. فرمان مناسب با توجه به داده های تصویر توسط برد کنترل تابلو روان به ماژول و سپس به هر کدام از LED ها داده می شود اما بعد از Driving است که مشخص می شود کدام LED روشن می شود و کدام LED خاموش می ماند . دوباره فرض کنید در یک فریم می خواهیم تمام LED ها در ماژول روشن شوند . فرض کنید در یک ماژول تک رنگ قرمز بخواهیم در یک فریم تمام ماژول روشن و در فریم دیگر تمام ماژول خاموش شوند . در ماژول های تابلو روان تک رنگ ، هر پیکسل از یک LED تشکیل شده است . قیمت تابلو روان یک طرفه بطور متوسط پایین تر از دیگر تابلو هاست، تابلو روان آماده مناسب نیستند آنهم به این علت که شاید با ابعاد شما سازگار نباشند و یا از کیفیت قطعات اطمینان نداشته باشید. قیمت این نوع ماژول از نوع بیرونی ارزانتر است.

در کنار این ترمینال ها یک بخشی تعبیه شده است که با علامت زمین مشخص شده است. با توجه به استقبال زیادی که از این نوع تابلوها شده است انواع و اقسام مختلفی از آن در رنگ های مختلف تولید می گردد که می توان با توجه به سلیقه و بودجه ای که در نظر دارید و همچنین نوع کسب و کاری که تابلوی تبلیغات را برای آن می خواهید، هر یک از انواع تابلوهای روان در هر رنگ و افکتی را انتخاب نمایید. بسته به نیاز خود میتوانید، مناسبترین رنگ را انتخاب کنید. برخی از این تابلو ها یک رنگ را نمایش می دهند و به اصطلاح تک رنگ هستند و بیشتر برای نمایش متن های متحرک استفاده می شوند و برخی چند رنگ را نمایش می دهند که به صطلاح فول کالر نامیده می شوند. اکنون که آشنایی با قطعات تابلو روان به صورت کامل انجام شد و قطعات و اجزای مختلف تابلوهای ال ای دی متحرک شناسایی شدند نیاز است تا به خرابی های متداولی که ممکن است در این تابلوها به وجود آیند اشاره گردد. قابی است که تمامی اجزای تابلو روان در آن قرار می گیرند و به نظم در می آیند.

منبع تغذیه یکی از قطعات حیاتی برای فعالیت تابلو روان می باشد به طوری که عملکرد سایر قطعات به منبع تغذیه بستگی دارد. در گذشته برای ساخت تابلو های دیجیتالی، طراحی ماژول ها و نصب لامپ های ال ای دی ( لحیم کاری لامپ ها های ) پروژه ای زمان بر می بود و کاری تخصصی که نیازمند دقت و مهارت بود. از صفر تا ۱۰۰ کار ، شامل گرفتن مجوزات لازم، طراحی و ساخت، نصب تابلو روان و راه اندازی، تعمیرات و پشتیبانی قطعات، توسط فروشگاه امجد ال ای دی انجام می شود. امیدواریم این مقاله شما را به اندازه کافی با طراحی و نصب تابلو های روان و ساخت صحیح این تابلو ها آشنا کرده باشد. حرکت متون و تصاویر، پویایی و زنده بودن تابلو های روان در کنار امکان تغییر و تعویض متن و تصاویر در ساخت تابلو های ثابت باعث برتری این نوع از تابلو ها نسبت به تابلو های ال ای دی ثابت شده است.

پیکسل جایگاه قرار گیری لامپ های ال ای دی است. در انتخاب برد کنترلر باید به مسائلی از قبیل رنگ ماژول ال ای دی (تک رنگ یا تمام رنگ بودن ماژول ال ای دی) که برای ساخت تابلو روان مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین سایز تابلو روان توجه کرد. می باشد انتخاب می شود. از دات پیچ های پایین نمی توان برای ماژول های استاتیک استفاده نمود زیرا موجب کاهش رزولوشن تصویر نمایشی می شود. تابلوروان برای نمایش نام و لوگو ی فروشگاه ها نوشتن عنوان خدمات ، نمایش شماره تماس و متن های بلندی که در یک تابلو جا نمشود مناسب است. شما می توانید در یک قاب کوچک با داشتن نمایشگری ساده، بیشترین میزان متن و جمله ها را برای مخاطبان و مشتریان خود ارائه دهید. شرکت های سازنده ماژول ها در کنار هر ماژول یک کابل فلت ، یک سیم دوطرفه دوتایی ( یک سیم قرمز و یک سیم مشکی) و یک عدد واشر آب بندی که متناسب با قاب همان ماژول تنظیم و ساخته شده است، ارائه می دهند. و تلویزیون شهری از ماژول LED تمام رنگ درست می شوند.در ضمن نوع ویژه ای از تابلو LED هم در بازار وجود دارد که دارای چندین طیف است، که میتواند 256 رنگ و پخش فیلم را نمایش دهد که این نوع تابلو روان با استفاده از ماژول LED تک رنگ وکنترلر طیف دار به وجود می آید.

برای ثبت سفارش نیر می توانید با شماره تماس بالا تماس بگیرید. در این مطلب به معرفی جامع این تابلوها و آشنایی با قطعات تابلو روان با جزئیات پرداخته شده است. کنترلر تابلو روان در واقع کار برنامه نویسی یک ماژول ال ای دی را برعهده دارد، در واقع هر کنترلر تابلو روان یک نرم افزار مخصوص دارد که کاربر از طریق آن هر برنامه، نوشته ، تصویر و یا حتی تیزر و فیلم که مد نظرش باشد را میتواند در تابلو LED و یا تلویزیون شهری به نمایش در بیاورد . عمر مفید بالاتر، امکان کار کردن در ولتاژهای پایین، عدم به وجود آوردن گرما در محل نصب، قابلیت برنامه ریزی توسط نرم افزار و قابلیت انتخاب طرح و رنگ مورد نظر از مزایایی هستند که برای این تابلوها وجود دارد. تفاوتی که این نوع تابلو با نوع LED ثابت دارد در حرکت کردن کلمات و حروف می باشد به این صورت که در تابلو روان جملات به صورت پشت سر هم و با استفاده از نرم افزارها و برنامه نویسی های کامپیوتری حرکت کرده و تکرار می شوند. در قدم اول باید نوع برد کنترل مورد استفاده در ساخت تابلو روان را بدانید. در ساخت تابلو های روان ( LED) از این تجهیزات برای انتقال داده و جریان به کل مدار استفاده می شود.

تابلو روان فول کالر: تلویزیون های شهر که امروزه در جوامع مختلف به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر در سطح شهرها به چشم می خورد از نوع تابلوهای روان فول کالر یا رنگی بوده که تمامی رنگ ها در آن به کار برده شده و امکان پخش انواع تصاویر و فیلم های مختلف با قابلیت پخش صدا در آن وجود دارد. تابلو های فول کالر هر پیکسل سه LED قرمز ، سبز و آبی دار که تمام رنگ ها را می سازند. 3. با کمک سیم های دو تایی ( قرمز و مشکی ) ترمینال تغذیه دو ماژول در یک ستون به هم متصل می شود. با لامپ های دیگر که در آن لحظه روشن هستند جمع می شود. علت این مسئله آن است که مدام با خاموش روشن شدن تابلو روان، این بخش سرد و گرم می شود و ممکن است بسوزد.

در تصویر زیر بخشی از یک ماژول فول کالر با دات پیچ ۲۵ نشان داده شده و روی تصویر پیکسل های واقعی و همچنین نحوه تشکیل پیکسل مجازی بین دو پیکسل واقعی مشخص شده است . پیکسل های اصلی را پیکسل واقعی یا Real Pixel و پیکسل های مجازی را پیکسل غیر واقعی یا Virtual Pixel می گویند . اگر در یک ماژول تابلو روان ، شانزده سطر داشته باشیم و در هر لحظه فقط چهار تا از سطر ها درایو شوند چون نسبت Driving چهار به شانزده می باشد ، به آن اسکن یک چهارم می گویند . اما در تابلوهای روان میتوان از چند رنگ جهت تبلیغات استفاده کرد. رنگ این LED بسته به نوع ماژول ممکن است قرمز ، سبز ، سفید ، آبی و حتی زرد باشد . استفاده از تابلو روان به منظور تبلیغات و جلب مشتری در سالهای اخیر، بسیار گسترده شده است.

یکی دیگر از قطعات تابلو روان ماژول می باشد. حسن دیگر این تابلو ها کابری آسان آن می باشد. در این نوع از تابلوهای روان از سه یا چند رنگ متفاوت که با هم در هماهنگی باشند استفاده می گردد. شاید تصور شود که هر چه میزان رنگ ها و شلوغی تابلو بیشتر باشد تبلیغات تاثیرگذارتر خواهد بود، اما برخی مشاغل ایجاب می کنند که از طرح های تبلیغاتی ساده تر به منظور جذب مشتری بیشتر استفاده گردد. شما میتوانید از میان انواع تابلوهای روان ترکیب رنگی، بهترین آن را برای تبلیغات و جذب مشتری خود استفاده کتید. برای آگاهی از قیمت قطعات تابلو روان با شماره ۰۹۱۲۵۹۰۲۱۰۳ تماس بگیرید. و قیمت تابو روان ها بسیار متغییر است.

می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه asilight تماس بگیرید. آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان مجری برگزاری دوره های تخصصی ویژه بازار کار از جمله دوره آموزش تابلو روان ، آموزش برق ساختمان و آموزش برق صنعتی در تهران می باشد. نقش کابل فلت ( کابل انتقال دیتا ) در طراحی و نصب تابلو های روان به این شکل می باشد که به انتقال اطلاعات از برد کنترل به اولین ماژول هر ردیف کمک می کند و سپس توسط این کابل ها اطلاعات از یک ماژول به ماژول بعدی تا ماژول آخر در همان ردیف کمک می کند. در این مقاله هدف اصلی ما، آشنایی شما با طراحی و نصب تابلو های روان و چگونگی ساخت این تابلو ها بود.

ماژولها در سه مدل مختلف تک رنگ ، سه رنگ و فول کالر در سطح بازار موجود هستند. غیر از استفاده از ماژولهای آب بندی در تابلوهای روان ضدآب، سازندگان با استفاده از چسب خاصی شکاف میان تابلو و ماژولها را پر میکنند. ماژول LED اصلی ترین قطعه الکترونیکی در ساخت تابلو روان LED میباشد که سطح کیفی و طول عمر یک تابلو روان و تلویزیون شهری ارتباط مستقیم با نوع ماژول ال ای دی به کار رفته دارد و به زبان ساده در واقع ماژول LED ماتریسی از ال ای دی ها میباشد . در تابلو روان led از قطعه ای به نام برد کنترل نیز استفاده می شود که به عبارتی آن را میکرو کنترل می دانند. این قطعه که در واقع همان motherboard تابلو می باشد اطلاعات مختلف را به ماژول ها داده و آنها را دریافت می نماید. نوع دوم برای تابلو های درونی می باشد که فاقد لبه بوده و به اندازه ماژول ها می باشد (مثلا ممکن است جهت قرار گیری در ویترین مغازه در نظر گرفته شده باشد.). بنابراین ساخت تابلو های روان ( LED) نسبت به گذشته بسیار سرعت گرفته و کیفیت و طول عمر تابلو هایLED نیز افزایش یافته است. در ابتدای راه برای ساختن تابلو روان باید ماژول تهیه نمایید.