خدمات شبکه و اینترنت رویدادها مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پورتال دانشگاه شریف - سئو توئیت

خدمات شبکه و اینترنت رویدادها مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پورتال دانشگاه شریف

به مجموعه فعالیت هایی که جهت اتصال و نصب، راه اندازی و جاگذاری تجهیزات پسیو شبکه در زیر ساخت شبکه یک شرکت و یا سازمان انجام میگردد ، خدمات پسیو شبکه میگویند. به طور کلی هر بخشی از شبکه که به صورت سخت افزاری باشد را پسیو شبکه گویند. از تجهیزات سخت افزاری و کامپیوترها گرفته تا کابل های شبکه همگی جزو پسیو شبکه به حساب می آیند. قیمت ها معمولا از ماهیانه 1500 هزار تومان شروع می شوند و با توجه به بزرگی شرکت حجم ساعت خدمات مورد نیاز این مبلغ افزایش پیدا می کند. شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری مانند شرکت پیشگام رایانه سعی می‌ کنند حجم کاری نفراتشان برای مشتری‌ ها را به بازه‌ های ۴ ساعته تقسیم کنند.

کارشناسان پشتیبانی شبکه کامپیوتری که به آنها متخصص پشتیبانی فنی نیز گفته می شود ، افرادی هستند که این وظایف را انجام می دهند. آنها مشکلات شبکه کامپیوتری را تجزیه و تحلیل، عیب‌یابی و ارزیابی می‌کنند و نقش مهمی در نگهداری معمول شبکه‌های سازمان خود ، مانند انجام پشتیبان‌گیری از فایل‌ها و به‌روزرسانی‌های سیستم دارند. یک متخصص پشتیبانی شبکه ممکن است بخشی از تیم پشتیبانی داخلی IT سازمان باشد یا به عنوان بخشی از کارکنان پشتیبانی فنی یک ارائه دهنده فناوری شبکه جانبی خدماتی را ارائه دهد.

دارای دفاتر مستقیم فروش می‌باشد.

از اینرو یکی از خدماتی که در این حوزه ارائه میگردد خدمات پشتیبانی میباشد. از اینرو پشتیبانی از خدمات بسیار مهم و ضروری است چرا که احتمال وجود مشکل در هر سیستمبی وجود دارد. به دلیل آنکه امروزه شبکه و سیستم های رایانه ای به طرز باور نکردنی توسعه و گسترش یافته است. از اینرو بکارگیری آن در همه ای شرکت ها و مؤسسات موجب گردیده اشخاص زیادی ازاین خدمات به منظور افزایش کارایی و البته عملکرد کامپیوتر و سیستم های خود بهره ببرند. خدمات مربوط به شبکه موارد متععدی را در بر میگیرد که در صورت نیاز اشخاص قادر میباشند از آن استفاده نموده و مشکلات مربوطه را حل نمایند. از اینرو بایستی از آنها استفاده نمایند تا از بروز مشکلات احتمالی ممانعت نمایند.

سوالاتی که قبل از انتخاب پیمانکار پشتیبانی شبکه، باید از آنها بپرسید

بله در صورت تمایل کارفرمایان , مجموعه چینود گزارشی از عملکرد خود را جهت اشراف کارفرما بر وضعیت کلی شبکه و اطلاعا از عملکرد تیم ما , در اختیار آن ها قرار می دهد. قبل از شروع هر کاری برای تضمین موفقیت خود نیاز دارید با افراد متخصص و با تجربه راهنمایی بگیرید. داشته باشید تا کارکنان شما بدون حضور در شبکه و از راه دور کارهای لازمه را برای شرکت انجام دهند ما این بستر را برای شما فراهم میکنیم تا در هزینه های جاری شرکت شما به شدت صرفه جویی شود. بررسی دائمی امنیبت شبکه تا دیگران در بیرون شبکه به اطلاعات درون شبکه شما دسترسی نداشته باشند.

۱۷. نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری وایرلس (بی سیم)

شرکت‌های زیادی در تهران در زمینه شبکه و خدمات مربوطه فعالیت دارند اما در نظر داشته باشید یک شرکت خدماتی پشتیبانی باید داری تجارب زیاد در حوزه شبکه مانند خرید تجهیزات و لوازم جانبی شبکه، توانایی اجرا و نگهداری شبکه باشد. به همه امکانات نرم افزاری و خدماتی که کار کردن با کامپیوترهای شبکه را تسهیل می کند سرویس شبکه می گویند. این سرویس شامل ارتباط سیستم های کامپیوتری کاربران از طریق زیرساخت شبکه با سرور برای استفاده از فایل های اشتراکی و کنترل دسترسی ورود و خروج می باشد. همچنین استفاده اشتراکی از اینترنت و پرینترهای شبکه و سایر نرم افزارهای نصب شده روی سرور برای خدمات به سیستم ها و کاربران در حوزه سرویس شبکه قرار می گیرند.

در هنگام راه اندازی سایت انتخاب نوع هاست یا میزبانی وب از اهمیت بسزایی برخوردار است. عیب یابی شبـکه استفاده و بکارگیری خدمات شبکه به اصل مشترک بیشتر کسب‌ و‌ کارها تبدیل شده است. تمامی شبکه ها دارای مشکلاتی همچون قطعی هستند به همین دلیل عیب یابی شبکه دغدغه تمامی کسب‌ و‌ کارها به حساب می‌آید. شرکت هایک ویژن همواره به دنبال توسعه محصولات خود از طریق نوآوری و خلاقیت و همچنین خلق ارزش پایدار بوده‌است. تاکنون محصولات Hikvision در بیش از ۱۰۰ کشور به فروش رسیده و این شرکت در نقاط گوناگون جهان از جمله آمریکا، هلند، ایتالیا، روسیه و… دارای دفاتر مستقیم فروش می‌باشد. محصولات این شرکت شامل طیف کامل و وسیعی از انواع دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه‌های ضبط تصاویر آنالوگ، ذخیره‌سازهای تحت شبکه و… می‌باشد.

خدمات شبکه و اینترنت رویدادها مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پورتال دانشگاه شریف

همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سیستم های پردازش اطلاعات را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیر ساخت های مناسب و کارآمدی می باشد. خدمات شبکه شرکت نوران ارتباطات در زمینه راه اندازی انواع شبکه های کامپیوتری، کلیه مراحل پروژه، شامل امکان سنجی و ارائه طرح تا اجرا و نظارت بر اجرای بخش های مختلف شبکه را شامل گشته و بهینه سازی پروژه های درحال اجرا یا اجرا شده را نیز در بر می گیرد. دانش وسیع و تخصصی کارشناسان شرکت نوران، مشتریان را حتی قبل از تصمیم گیری در مورد نیازشان یاری می دهد. ارائه مشاوره صادقانه و تخصصی خدمتی است که کارفرما را در تمامی مراحل هدایت می نماید.

  • مشاوران شبکه شرکت نوین داده آرمانبا بهترین پیشنهاد عملکرد شبکه را تضمین می‌کنند.
  • نوع خدمات اینترنتی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به منطقه شما و انواع خدماتی که ارائه می دهند بستگی دارد.
  • VMware Horizon View و Citrix Xen Desktop دو محصول معتبر در این حوزه می باشند.
  • خدمات شبکه مدیریت شده گزینه خوبی برای شرکت هایی است که علاقه مند به آزمایش فناوری های جدید هستند، اما خطرات و پیچیدگی های مرتبط با آن را برونسپاری می کنند.
  • ما کلیه خدمات مربوط به شبکه را در بالاترین سطح و با استفاده از جدیدترین تجهیزات روز در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم.

در صورتی دانلود بی رویه بعضی کاربران در ساعات اوج کاری، بسیاری از کاربران دچار مشکل شده که در طولانی مدت می تواند خسارت های مالی قابل توجهی را برای شرکت یا سازمان به شغل خدمات کامپیوتری همراه داشته باشد. با ایجاد محدودیت پهنای باند روی کاربران، به خصوص در ساعات اوج کار، می توان از اتفاق این مشکل جلوگیری کرد. از جمله مزایای سرویس مدیریت کاربران خدمات شبکه ، مانیتور لحظه ای ترافیک در زمان اختلالات و مشکلات درون شبکه می باشد. با تکیه بر این اطلاعات، می توان مراحل Troubleshooting را کاهش داده و در حداقل زمان اختلالات را برطرف کرد. از سرشناس ترین محصولات در حوزه مجازی سازی خدمات شبکه ، می توان به VMware ESXi اشاره کرد که به وسیله آن می توان کارت شبکه فیزیکی سرور را میان تعداد زیادی ماشین مجازی به اشتراک گذاشت.

این سرویس در بستر شبکه پیاده سازی شده و می‌توان از تمامی ظرفیت‌های شبکه استفاده کرد و علاوه بر انتقال صوت، دیتا و تصویر را نیز به نحو احسن انتقال می دهد. به همین دلیل راه‌اندازی ویپ شامل امکانات جذاب و مختلف می‌باشد که موجب استفاده شرکت‌ها و سازمان ها از این تکنولوژی شده است. این خدمات مجموعه ای از ابزارها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری می باشند.