دوره تکنسین آزمایشگاه متصدی و پذیرش | آموزشگاه آپادانا تبریز

دوره تکنسین آزمایشگاه متصدی و پذیرش | آموزشگاه آپادانا تبریز

اهمیت انجام آزمایشات پزشکی در دنیایی که به سمت تکنولوژی حرکت می کند بر هیچ کس پوشیده نیست و همگان بر اهمیت این آزمایشات در تشخیص ودرمان و پیگیری درمان واقف هستند. تجهیزات آزمایشگاهی با وجود متخصصین علوم آزمایشگاهی که برای تشخیص بیماری های گوناگون با دقت فراوان و تمرکز در نمونه آزمایش افراد، طراحی شده اند تا ناگهان در زندگی سالم شخص بیماری گریبان گیر وی نشود. آموزشگاه پارسیان دوره آموزش تکنسین آزمایشگاه را تحت استانداردهای بین المللی کشور برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده از طرف این سازمان را اجرا میکند .

دوره دستیار طب سنتی و دوره حجامت

به عنوان کارآموز تکنسین آزمایشگاه میتوانید در مراکز درمانی و آزمایشگاهی، بیمارستان ها و یا موسسات تحقیقاتی مشغول به فعالیت شوید. در ابتدا میتوانید با اخذ قرارداد کاری با میزان حقوق ماهیانه 1500 تا 2000 یورو از یک زندگی خوب و قابل قبول در آلمان بهره مند شوید. حدود 50% از افرادی که در آلمان به عنوان تکنسین آزمایشگاه مشغول به فعالیت هستند بین 3100 تا 3800 یورو در ماه حقوق میگیرند. 25% از افراد کمتر از 3100 یورو و 25% از افراد نیز بیشتر از 3800 یورو در ماه درآمد دارند.

  • دوره دستیار آزمایشگاه یا تکنسین آزمایشگاه یک دوره آموزشی شامل خواندن آزمایش، خونگیری، نمونه گیری و آموزش پذیرش آموزش داده می شود.محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است و قسمتی از دوره به صورت عملی برگزار می گردد.
  • دقت کنید که در بسیاری از آزمایشگاه های شهر های کوچک و یا لوکال 50% آزمایشاتی که در این دوره خواهید دید پذیرش نمی شود.
  • علوم آزمایشگاهی یکی از حوزه های پزشکی است که از وضعیت مناسبی در کشور برخوردار می باشد.
  • در کنار کارآموزی می توانید دوره نمونه گیری و نحوه خونگیری را بصورت عملی فراگیرید.

البته گذراندن طرح در یکی از مقاطع، فرد را از گذراندن طرح در مقاطع بالاتر این رشته معاف می گرداند. شما به عنوان دستیار آزمایشگاه لازم نیست تسلط کامل بر تفسیر آزمایش داشته باشید. ولی باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بصورت کلی بتوانید نتیجه آزمایش را بررسی کنید. تا وقتی برگه نتیجه آزمایش را می بینید، تشخیص دهید واژه ها و علائم اختصاری مربوط به چه نوع آزمایشی می باشد. مرحله سوم باید بنا به توسیه پزشک آزمایشگاه در صورت لزوم مراجعین را برای آزمایش مجدد راهنمایی نموده و تست های آزمایشی مختلف را تفسیر نمایید.

سرفصل های دوره تکنسین آزمایشگاه:

ماساژ درمانی نوعی ورزش غیر فعال  با حرکات ملایم و آرام روی بافت های بدن می باشد.ماساژ ، عنوانی .. در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید. ✅ دقت بالا در کار به منظور انجام دقیق آزمایش‌ها و گزارش درست نتایج، از الزامات این کار می‌باشد.

ماموریت اصلی رشته علوم آزمایشگاهی تربیت افرادی است که بتوانند در آزمایشگاه‌های بالینی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، با به‌‌کارگیری از دانش اختصاصی آموخته‌ و دستگاه‌های پیچیده و روش‌های متعدد، آزمایش‌های مختلف را روی خون و یا دیگر مایعات و بافت‌های بدن انجام دهند. اطلاعات و نتایج به دست آمده از این آزمایش‌ها، پزشک را در تشخیص بیماری، روند درمان و حفظ سلامت جامعه یاری می‌دهد. یکی از مراکزی که فارغ‌التحصیلان علوم آزمایشگاهی می‌توانند در آن مشغول به کار شوند، آزمایشگاه تشخیص طبی است.