فایل Robots.txt چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ - سئو توئیت

فایل Robots.txt چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

در سال ۲۰۱۹ گوگل اعلام کرد که برای ایندکس کردن وبسایتها، ربات گوگل نسخه موبایل سایت را مورد بررسی قرار میدهد. سال های متعددی میباشد که متخصصان seo، قرار دادن کلمات کلیدی مربوط به محتوای وب سایت را در URL ها پیشنهاد می کنند، چون همانگونه که به آن واقف میباشید اولین نقطه ی تاثیرگذاری وبسایت در ذهن مخاطبین شما نشانی URL تارنما شما میباشد. اصول تولید محتوای متنی بیاندازه ساده و قابل درک هستند. این اصول تماما بر اساس الگوریتم های گوگل آماده شده اند. اصول سئو اصلاً دشوار نیست و شما می توانید با رعایت همین اصول ساده، محتوای منحصر به فردی بنوسید، و به راحتی از رقبای خود پیشی بگیرید.

همانطور که در بخش قبل دیدیم، اهمیت چشمگیر بکلینکها در تعیین شدن جایگاه نهایی یک سایت در لیست پیشنهادات گوگل باعث شده تا بسیاری از افراد با نادیده گرفتن قوانین گوگل و بهکارگیری روشهای غیراصولی به لینکسازی بپردازند. سئو داخلی باعث می شود موتورهای جست و جو و کاربران درک درستی از یک وب سایت داشته باشند. شاید باورتان نشود ولی جستجوی تصویری شرکت بینگ هم خیلی خوب کار می کند و هم اکنون می توانید با استفاده از آن کلی جستجوی تصویری موفق داشته باشید. موفق باشید، سایت شما باید در صفحهی اول گوگل و در شمار نخستین پیشنهادهای این موتور جستوجوگر به کاربران اینترنتی قرار داشته باشد؛ و این مهم برآورده نخواهد شد مگر آنکه با ریزهکاریهای بهینهسازی سایتهای اینترنتی برای موتورهای جستوجو آشنا باشید. در این صفحه با اجزای اصلی سئو سایت آشنا میشوید و پاسخ تمام سوالات خود را در مورد سئو میگیرید. برای پیاده سازی سئوی سایت در اصولی ترین روشهای خود میتوانید از خدمات سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ گرندیما استفاده کنید. سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه! سئوی کلاه سفید همانطور که از اسم آن برمیآید در مقابل سئوی کلاه سیاه قرار میگیرد. سئوی کلاه سفید درواقع تکنیکهایی است که بر اساس قوانین گوگل به بهبود جایگاه یک سایت در لیست نتایج میانجامد.

مزیت Kwfinder نسبت به Keyword Planner آن است که میزان رقابت را پیش و بیش از هرچیز بر اساس استانداردهای سئو تخمین میزند. از جمله ابزارهای موثر در پیدا کردن کلمات کلیدی میتوان به Keyword Planner اشاره کرد که از ابزارهای جانبی گوگلادز بهشمار میرود. سئو کمک میکند تا یک وبسایت در صدر پیشنهادات موتورهای جستوجو باشد، در نتیجه احتمال بازدید از سایت افزایش پیدا خواهد کرد. در نهایت اینکه این جسم (سایت) به جای اینکه با یک شوک مختصر و آرام به نتیجه اول گوگل برسد ، مستلزم این است تا عده ای آن را از جلو کشیده (عوامل سئو خارج از سایت) و عده ای نیز از پشت آن را هل دهند (عوامل ساختاری درون سایتی موثر روی سئو) تا این مسیر دشوار را طی ماه ها طی کرده و به جایگاه مد نظر ما برسد . هر چه نتیجه بزرگتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که تغییر شما پشت آن باشد. برای نتیجه نهایی هزینه پرداخت می کنید نه چیز دیگر اگر رتبه شما بالا نیاید هزینه ای نیز پرداخت نخواهید کرد.استفاده از این روش ریسک سرمایه گذاری روی شرکت های بهینه سازی سایت را بسیار کاهش می دهد. تمام نکاتی که در این مقاله یاد خواهید گرفت نتیجه چندین سال تجربیات من در زمینه سئو و بهینه سازی سایت است.

سئوی کلاه سیاه میتواند در بهبود جایگاه یک سایت در رتبهبندی گوگل تاثیر سریع و بهسزایی داشته باشد؛ اما جایگاه یک سایت در صدر پیشنهادات گوگل در صورت استفاده از روشهای کلاه سیاه جایگاه قابل اطمینانی نخواهد بود. به عنوان مثال به آنها میگوید که نباید وارد قسمتهایی از وب سایت شوند، به آنها دستوراتی خاص میدهید تا بیخودی سرورهایتان را درگیر نکنند و به بهبود سئو سایت کمک زیادی شود. در بیشتر سایت های فروشگاهی اینترنتی، محصولات زیادی محتوای یکسان داشته و سایت گوگل به آن ها ایرادی نمی گیرد. از جمله روشهای کلاه سیاه که توسط گوگل شناسایی شده میتوان به تولید محتوای بیارزش، تقلب در نشانهگذاری محتوا، ایجاد صفحات اینترنتی با محتوای اتوماتیک، انتقال مخفیانهی یک URL به یک URL دیگر و…

در حقیقت تکنیکهای کلاه سیاه تکنیکهایی هستند که با شناسایی و سوءاستفاده از نقاط ضعف گوگل بهدنبال کسب جایگاه بهتر در لیست پیشنهادی گوگل به کاربر هستند. بهتر است کلمات کلیدی را در تگ های H1 تا H3 استفاده کنید. در حال حاضر، استفاده از این ابزار توسط گوگل با محدودیت روبهرو است و تنها در صورت در اختیار داشتن یک کمپین تبلیغاتی فعال در گوگل امکان استفاده از آن برای کاربران وجود دارد. در صورت استفاده از Keyword Planner کاربران باید توجه داشته باشند اعداد ارائهشده در این ابزار نشانگر تعداد ورودیهایشان در حین تبلیغات در گوگل است؛ بنابراین با آمار حقیقی جستوجو در گوگل اختلاف دارد.

سئوی کلاه سفید نیز ویژگیهای خاص خود را دارد که از آن جمله میتوان به اختصاصی بودن محتوای تولید شده، کیفیت بالای آن، لینکسازی واقعی و… به عنوان مثال در بین چندین وب سایت با موضوع کسب و کار یکسان، آن صفحه ای که در نخستین نتایج جست و جو قرار بگیرد، می تواند به تنهایی ۴/۳۶ درصد از ۴/۵۸ درصد بازدیدکنندگانی که شامل ۳ نتیجه نخست در صفحه نتایج موتورهای جست و جو می شوند را از آن خود کند، بنابراین هرچه رتبه یک سایت نزد موتورهای جست و جو بیشتر باشد در نتیجه ترافیک آن سایت بالا رفته و تعداد مشتریان نیز به مراتب افزوده می شود. قطعاً مطلوب بودن تجربهی کاربری و هرچه قویتر بودن سئو تضمینی برای موفقیت هر سایتی بهشمار میرود؛ اما این دو در مواردی نیز میتوانند در تقابل با یکدیگر قرار بگیرند.

پس باید در عین حال از ابزارها یا ترفندهایی هم برای بالاتر رفتن دقت کارمان استفاده کنیم. پس اینطور نیست که راه حلی برای حذف چنین تقابلهایی وجود نداشته باشد. در چنین مثالی باید توجه داشت که میتوان با اعمال تغییرات جزئی در تکنولوژیهایی که در طراحی صفحات یک سایت بهکار گرفته میشوند، از تاثیر منفی آنها بر سئو کاست و یا آن را بهکلی حذف کرد. نکتهی مهم دیگر که باید مدنظر قرار بگیرد آن است که علاوه بر استانداردهای سئو، تعداد تبلیغات در گوگل و هزینهی آنها نیز در رقابتپذیری کلمات در این بخش موثر است. نکتهی مهم آن است که گردانندگان سایتها به تقابلهای اینچنینی که هر از چندی امکان بروز آنها وجود دارد توجه داشته و با اتخاذ تصمیمی درست چنین تقابلهایی را از میان بردارند. نکتهی مهم دیگر دربارهی لینکسازی آن است که باید طبیعی، درست و بر اساس قوانین لینکسازی در گوگل باشند.

سئو فنی که زیر مجموعه سئو داخلی به حساب می آید موجب شناخت بهتر سایت توسط موتورهای جست جو می شود، زیرا سرعت سایت را افزایش می دهد و کراول شدن آن به واسطه ربات های خزنده گوگل را آسان می کند. برای بهبود سئوی داخلی روشهای مختلفی اتخاذ میگردد و راههای گوناگونی وجود دارد، که از آن جمله میتوان به تولید محتوا با کیفیت بالا، بهکارگیری درست کلمات کلیدی با چگالی مناسب، دقت در ارتباط عناوین بهکار رفته در یک متن با محتوای تولیدشده، انتخاب تصاویر مناسب و باکیفیت، طراحی ساختاری مناسب برای آدرسدهی صفحات، طراحی نسخهی موبایل برای سایت، بهبود سرعت بارگذاری صفحات، استفادهی درست از تگهای متا و… درواقع در سئوی کلاه سفید از هرگونه تقلب، سوءاستفاده از نقاط ضعف گوگل و بهدنبال راه میانبر بودن برای رسیدن به جایگاهی بهتر در رتبهبندی گوگل پرهیز میشود. به چنین لینکی اصطلاحاً بکلینک گفته میشود. اما اینکه چگونه میتوان چنین قدرتی را به صفحات وب سایت خود اختصاص دهید، مربوط به پروسه پیاده سازی تمامی ارکان سئو و دریافت رتبه مناسب است. سایتهایی که در صفحات اول نمایش داده میشوند و در لیست پیشنهادی گوگل جایگاه بالاتری را به خود اختصاص میدهند، اصطلاحاً سئوی بهتری دارند.

یکی از آن ها EAT می باشد که مخفف تخصص (Expertise)، معتبربودن (Authoritativeness) و قابل اعتماد بودن (Trustworthiness) است”. همانطور که مشخص است گوگل کاملا هوشمند شده است و بسیار به کاربرانی که از گوگل اقدام به سرچ می کنند اهمیت می دهد و برای سئوکاران بسیار سختگیر می باشد و همین باعث شده است که رقابت در صفحه اول گوگل بسیار زیاد باشد چراکه هر سئو کار که بهتر عمل کند آن در نتایج بالا نشان داده می شود. می تواند رتبه سایت شما را، صرف نظر از اینکه چه کسب و کاری دارید، در فهرست سرچ موتورهای جستجوی اصلی بالا ببرد. در نظر گرفتن این دو نکته در تولید محتوا در بالاتر قرار گرفتن جایگاه سایت در لیست پیشنهادی گوگل به کاربر، کلیدی است. بالاتر بودن جایگاه یک سایت در لیست پیشنهادات یک موتور جستوجو به آن سایت کمک میکند تا بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشد. مثلاً تولید محتوای اختصاصی، استفاده از عکسهای باکیفیت، بالا بودن سرعت سایت و…

از اینرو لزوما نیاز نخواهد بود که صفحات رسانه ای خود را به تنهایی مورد ایندکس گوگل قرار دهید. این کار یک پروسه زمان بر است و نیاز به برنامه ریزی اصولی، صرف زمان و هزینه های بالایی دارد. تمامی مراحل سئو سایت در گرندیما بر اساس رودمپهایی انجام میشود که کاملاً برحسب تجربه و اصول تدوین شدهاند. این کلمات و عبارات در واقع کلمات و عباراتی هستند که بهدفعات توسط کاربران جستوجو شدهاند. این پیشنهادها بهلحاظ معنایی به آنچه جستوجو کردهاید نزدیک هستند، ضمن اینکه بیشتر از سایر عبارات مشابه در گوگل جستوجو شدهاند. تکنیکهای کلاه سیاه تکنیکهایی هستند که در آنها تمام آنچه اهمیت دارد بالاتر رفتن جایگاه سایت در رتبهبندی گوگل به هر قیمت و با استفاده از هر روشی است؛ در این روشها رضایت کاربر و بازدیدکنندهی سایت ذرهای اهمیت ندارد.

افراد تلاش می کنند با طراحی سایت کسب و کار خود را به صورت آنلاین تبدیل کنند تا بتوانند درآمد خود را افزایش دهند. درنهایت آن کسب و کار می تواند در زمینه کاری خود به موفقیت برسد، زیرا احتمال خرید با افزایش بازدیدکنندگان بالا می رود. افراد متخصص در این زمینه همواره اطلاعات خود در رابطه با الگوریتم های رتبه بندی را به بروز نگه می دارند و از تمامی تغییراتی که در این الگوریتم ها ایجاد می شوند، مطلع هستند. HTTPS از بازدیدکنندگان شما در مقابل تهدیدات امنیتی آنلاین در امان نگه می دارد. این می تواند سوال تمامی افرادی باشد که صاحب یک وب سایت و کسب کار آنلاین هستند یا قصد دارند آن را راه اندازی نمایند. سئو کلاه سیاه به سئویی گفته میشود که قصد و نیت خیری در آن نیست. این ابزار در حقیقت به افرادی که قصد استفاده از سیستم تبلیغات گوگل را دارند کمک میکند. اما Kwfinder هم ابزار دیگری است که میتواند به انتخاب دقیقتر کلمات کلیدی کمک کند.

به طور کلی، سئو به دانشی می گویند که دانستن آن برای رساندن سایت، به صفحات نخست جستجو لازم سایت seotwitt است. تک تک کلمات باید لازم باشد. بیتردید سئو ظرافتها و پیچیدگیهای خاص خود را دارد، برای تسلط بر این ظرافتها و پیچیدگیها، آنچه بیش از هرچیز لازم است بهروز نگه داشتن خود و کسب اطلاعات و دانش لازم بهطور پیوسته است. موتورهای جستجوگر نظیر گوگل پس از آنکه کاربر جستجوی کلمه یا کلمات مدنظر خود را شروع کرد، متناسب با آن کلمه یا کلمات پیشنهادهایی را به او نشان میدهند. در بخشهایی نیز برخی از دستهبندیهای سئو و نیز تفاوتهای آنها را نشان دادیم. تولید محتوای مناسب در یک سایت علاوه بر آنکه نیاز کاربر را برطرف میسازد، بلکه میتواند او را به بازدیدکنندهی دائمی آن سایت نیز تبدیل کند. به همین دلیل نیاز به رقابت روز به روز در حال افزایش است و همه ی کسب و کار های اینترنتی در حال بهبود وضعیت جایگاه و افزایش فروش خود هستند. همچنین در این یادداشت به برخی از مهمترین نکات که به یک نفر کمک میکند تا سایت خود را سئو کند نیز اشاره شد.