فایل Robots.txt چیست و چه کاربردی دارد؟

اینکه چطور کاربران واقعی و مرتبط با کسب و کار خود را جذب کرده و کاری کنیم که آن ها دوباره به بازدید از سایت ما بازگردند، کار سختی است و نیاز به گذراندن دوره های آموزش سئو دارد. به همین دلیل اگه کلمه کلیدی شما درست کار کند ولی مورد نیاز مخاطبتان نباشد، صفحه سایت را می­بندد و عملا این رتبه بندی به هیچ دردی نمی­خورد. گوگل می تواند صفحات شما را به راحتی پیدا کرده و آن ها را ایندکس کند. مختصر بخواهیم بگوییم، این فایل به خزنده ها می گوید که چه قسمت هایی را اجازه دارند دنبال کنند و چه قسمت هایی را مجاز نیستند و اجازه ندارند که دنبال کنند. در قسمت قبلی به این نکته اشاره شد که ربات ها به صورت پی در پی در حال خزش صفحات سایت ها بوده و آن ها را بررسی می کنند. البته نیازی نیست که تمامی آدرس آن صفحه را در این قسمت تایپ کنید. به سادگی URL مورد نظر برای تأیید را تایپ کنید و ابزار، مجاز یا غیرمجاز بودن آن را به شما نشان می دهد. کمی عمیق­تر بررسی کنیم: در نوع SEO قبلی، متاسفانه به سادگی این توانایی را نداشتید که کلمات کلیدی زیادی در اختیارتان باشد تا به واسطه این کلمات کلیدی به افرادی که دنبال محتوای شما هستند، برسید.

که سرور میزبان وبسایت شما برای پردازش و بارگذاری صفحات برای رباتها سرگرم نباشد. این متن برای زمانی کاربرد دارد که سرعت وب سایت شما در بارگذاری مطالب پایین آمده است و تصاویر برای کاربران آپلود نمیشوند. علاوه بر این، برای موفقیت نیازی نیست که حتما در سه صفحه اصلی گوگل یا باقی موتورهای جست ­و جو باشید. موردی که دیگر برای سئو باقی نمانده، همان تکنیک هایی است که ما برای بهبود رتبه خود استفاده می کنیم. علاوه بر imageoptim یکی دیگر از ابزارهای عالی آنلاین برای این کار، کمپرسور تصویر (image compressor) است. متن یا تصویر محتوای کپی رایتینگ که به منظور قرارگیری در بیلبورد یا اشعار تبلیغاتی با استفاده از خلاقیت فرد کپی رایتر به وجود آمده معمولا شامل نکتهای نغز یا کلامی موزون و آهنگین یا دارای جنبههایی از طنز است که در ذهن مخاطب ایجاد نشاط و لذت و جلب توجه میکند. اولین کاری که می کند سر زدن به این فایل است، بنابراین دو حالت بیشتر وجود ندارد، یا این فایل را دارید و شامل دستورات است، یا این فایل خالی است که همین یعنی فایلی ندارید.

سئو تکنیکال یا سئو فنی، یکی از زیرمجموعههای بهینه سایت seotwitt سازی سایت است. یکی از المانهای دیگر مؤثر در محتوای مبتنی بر سئو، تولید محتوایی است که بتواند به تعامل هر چه بیشتر با کاربران و بازدیدکنندگان کمک کند. به طور کلی میتوانیم گوگل را مانند یک ناظر در نظر بگیریم که از طریق مطالعه رفتار کاربرها میتواند در مورد کارکرد و عملکرد سایتها تصمیم بگیرد و برای رتبهبندی در نتایج جستجو استفاده کند. فعالیت سئو ، طراحی ، پشتیبانی و طراحی سایت انجام میدهم و عاشق این هستم تا بتوانم به کسب و کار ها از طریق سایت .رونق بیشتری ببخشم و به همین خاطر از این شغل بسیار لذت میبرم و سعی میکن هر روز علم و دانشم رو گسترده تر کنم تا سایتها بهترین نتیجه را ببینم ، خوشحالم که تا حالا بر روی سایت های زیادی کار کرده ام و موثر باشم . در حقیقت، اگر در صفحات بعدی هم رتبه خوبی کسب کنید، ممکن است باز هم سرعت بالای کلیک را داشته باشید، البته مطمئنا این صفحات ترافیک کمتری دارد. کمی عمیق­تر بررسی کنیم: قبل از ایجاد صفحه جدید سایت یا پست وبلاگ، احتمالاً در مورد نحوه گنجاندن کلمات کلیدی خود در پستتان فکر خواهید کرد.

در طراحی سایت ممکن است از زبانهای برنامهنویسی مختلف و همچنین تکنولوژیهای مختلفی استفاده شود. یعنی رباتهای یک موتور جست و جو مانند گوگل، دستورات یکسان را به شکلهای مختلفی برداشت کنند. بعد از این مراحل کلمات کلیدی مختلفی را که می خواهید تحت آن رتبه بندی کنید انتخاب می کنید و هر بار که کاربر روی نتیجه شما کلیک کند، به Google هزینه ای پرداخت می کنید. شما باید گوگل را نیز راضی کنید. ما باید بدانیم که چه نوع کلماتی در گوگل جست و جو میشود و مشتریان بالقوّه ما دقیقاً به دنبال جست و جو کردن چه عباراتی هستند، جدای از این مسئله باید بدانیم که آیا جنگیدن روی یک عبارت کلیدی در گوگل ارزشش را دارد یا اینکه آنقدر تلاش برای رتبه گرفتن در آن کلمه سخت است که بهتر است بی خیالش شویم.

نه لزوما. ممکن است شما برای اصطلاحاتی که ربطی به کسب و کار شما ندارد، رتبه خوبی کسب کرده باشید. اگر برای یک کلمه کلیدی رتبه خوبی کسب کرده و بازدید کننده ای را که مرتبط نیست ، جذب می کنید ، در واقع به وب سایت شما کمک نمی کند. یک بک لینک می تواند یک سایت را بالا ببرد و یا نابود کند. ما (تیم کنسئو) تاکتیکهای بهینهسازی داخلی صفحات، کلمات کلیدی مهم، استراتژی محتوای سایت و استراتژی بک لینک ها سایت رقبا را بررسی خواهیم کرد. اگر این کار را بکنید، می ­بینید که به طور طبیعی برای کلمات کلیدی مهم، ساییتان ارتقا پیدا کرده و به عبارتی بهینه شده است. جستجوی ارگانیک نتایجی است که افرادی را نشان می­ دهد که از طریق موتور جستجوگر ساییتان را پیدا کرده و به صورت مستقیم روی خود عنوان سایت کلیک کرده ­اند. به طور کلی می توانید نتایج تلاش­های سئو سایت را وقتی ببینید که در مورد ساییتان سرچ می­ کنید و نتیجه خروجی را می ­بینید. تا جای ممکن پروپوزال سئو جمع آوری کنید.

فقط پیدا کردن وب سایت شما برای کاربران مهم نیست – نکته مهم ماجرا اینجاست که وقتی وبسایت شما پیدا شد، این مخاطب در وب سایت شما بماند، با محتوای موجود در تعامل باشد و حتی بعداً برگردد. در واقع، شکل قدیمی SEO به رتبه ­بندی وب سایت شما آسیب می ­رساند چرا که موتورهای جستجو با یک سری کلمه کلیدی محدود پر می شد که شاید اصلا جواب سوال مخاطب نبوده و فقط بخشی از محتوا را پوشش می ­داده است. در صورتی که از یک CMS مانند وردپرس و افزونه یوست استفاده میکنید، این کار به صورت خودکار انجام خواهد شد. نقشه سایت خبری: این نوع خاصی از نقشه سایت است که برای کمک به موتورهای جستجو در یافتن مطالب در وبسایتهایی که مجاز به درج در Google News هستند، استفاده میشود. مقدار “همیشه” برای اطلاعاتی به کار میرود که در هر بار دسترسی تغییر می کنند. از این دستور برای راهنمایی موتورهای جستجو استفاده می شود تا به فایل ها و صفحاتی که در یک مسیر خاص وجود دارند دسترسی پیدا نکنند. هرچه دسترسی گوگل را به محتوای خود آسانتر کنید، شانس بیشتری برای رتبهبندی خواهید داشت. اگر چه هر بار که وبلاگ خود را به روز می کنید، نوشتن پستی با این طول ضروری نیست، اما اگر به طور کلی پست های طولانی تری ایجاد کنید، به احتمال زیاد شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت.

دریافت خدمات مشاوره سئو از ما (تیم کنسئو) در طول طراحی مجدد سایت میتواند از اشتباهات فاجعهبار SEO که میتواند شما را در ترافیک و رتبهبندی به عقب براند جلوگیری کند. ما با استفاده از بهترین ابزارها و راهکار های اختصاصی، بک لینک های شما را تجزیه و تحلیل می کنیم تا مشخص کنیم که آیا به رتبه بندی شما کمک می کند یا آسیب می رساند. ما صنعت، خدمات و فرصتهای شما را در نظر میگیریم و بهترین بک لینک ها را به سایت شما خواهیم داد. حتی همین چند سال پیش هم رسانه­ های اجتماعی نقش پررنگی در نتیجه مخاطب ها نداشت ولی در حال حاضر سئو توییتها، بازتوییت­ها، اینستاگرام و سایر سیگنال های اجتماعی را در نظر می­گیرد. تیم طراحی سایت و سئو ما (کنسئو) با سال ها تجربه در توسعه استراتژی های سئوی موثر و همچنین در پیادهسازی آن ها بر روی پلتفرمهای مختلف با داشتن بهترین رزومه و نمونه کار های آنلاین و معتبر به شما بهترین راهنمایی ها و آموزش ها را خواهد داد. در طی این سال ها با موارد زیادی روبرو شده ایم که وب سایت خود را از همه جهات سئو کرده اند اما نتیجه مطلوبی نگرفته اند.

یکی از روش های بهینه سازی محتوای بلند، به کار بردن جدول عناوین محتوا در بالای پست است تا کاربران بتوانند به سادگی به بخش های مختلف آن هدایت شوند. در جدول زیر رنگ آبی به معنای پایینترین امتیاز و رنگ قرمز به معنای بالاترین امتیاز است. حجم زیادی از متن درباره موضوعات مختلف را در یک صفحه بدون جداسازی متن ازطریق پاراگراف، ساب هدینگ یا طرح قرار ندهید. بازاریابی جستجویی که برای بالا بردن پول پرداخت می­کنید یا تبلیغ می­کنید به عنوان ترافیک ارگانیک شما به حساب نمی­ آید، اما می توانید وب سایت خود را با استفاده از نرم افزارهای بازاریابی ورودی برای به دست آوردن بازدید کنندگان بیشتر بهینه کنید. موتور جستجوی Baidu از دستورالعمل crawl-delay پشتیبانی نمی کند، با این حال این امکان برای شما فراهم شده است تا در ابزار Webmaster این موتور جستجو یک حساب ساخته و فرکانس خزیدن در وب سایت خود را با استفاده از این ابزار تنظیم کنید.

کمی عمیق­تر بررسی کنیم: یکی از بزرگترین تغییرات نحوه سئو در دهه گذشته ، نحوه رفتار سایر کاربران در SERP هایی است که کاربر در موتورهای جستجو می بیند. بسیاری از ما اصول اساسی سئو را بلدیم، اما سئو هم مانند خیلی چیزهای دیگر در دهه گذشته تغییرات زیادی تغییر کرده است. امروزه دیگر رقابت بر سر کلمات کلیدی منفرد نیست – آنچه مهم است رشته ای از واژه هاست. با تغییر در شکل سئو، امروزه این توانایی را دارید که از کلمات کلیدیتان در مطالب خود به شکلی استفاده کنید که غیر طبیعی نباشد و وصله ناجور به نظر نیاید. سئو سایت از نظر فنی به چه معناست؟ سئوی تکنیکال فرآیندی است که انجام میشود تا اطمینان حاصل شود یک وبسایت تجهیزات مورد نیاز فنی و تکنیکی را برای دستیابی به اهداف موتورهای جستجو دارد؛ این اهداف در جهت بهبود رتبهبندی ارگانیک هستند.

سئو در واقع این مسئله هم برایش مهم است که مخاطبی که وارد سایت شد چقدر داخل همان صفحه می­ماند یا با سایر مطالب درگیر می­شود. در واقع آنها با لینک دادن به سایت شما آن را تبلیغ میکنند و بهطور موثر کیفیت محتوای شما را تضمین میکنند. موتورهای سئو در سئو سایت طلا و جواهر جستجو به تعداد لینک هایی که به یک صفحه خاص اشاره می کنند و کدام سایت به آن اشاره می کند نگاه می کنند. محتوای سئو شده در واقع همان محتوایی است که با انجام عملیاتی بهینه شده و قابلیت قرار گیری در صفحه آغازین موتورهای جستجوی گوگل را پیدا می کند. این سئو در واقع به موتورهای جستجو گوگل، موقعیت جغرافیایی شما را نشان میدهد و سپس مطابق با این موقعیت، نتایجی را برای شما نمایان میکند. سپس ما طرحی سایت برای اصلاح، بهبود و ایجاد پیوندهای موجود شما برای کمک به رشد سئو سایت شما ایجاد خواهیم کرد. در طراحی سایت ارزان کمک کنند. پلن های مشاوره سئو و طراحی سایت ما اهداف و انتظارات و رتبه ی فعلی سایت شما را در نظر میگیرد و به صورت پروژه های سئو، به صورت کوتاه مدت و بلند مدت (بسته به نیاز شما) به رشد سئو سایت شما می انجامد.

کمی عمیق­تر بررسی کنیم: شما می توانید با ثبت نام حساب کاربری رایگان در Google AdWords ، هزینه بالا بردن رتبه را در Google SERPs پرداخت کنید. بنابراین توصیه میکنیم این گزینه را فعال کنید. هنگامی که ما نمایه بک لینک شما را بررسی کنیم، فرصت های منحصر به فرد و مرتبط برای ایجاد لینک با کیفیت و قوی برای سایت شما تشخیص و اجرا میکنیم. حدود 60% کلیک ها فقط بر روی 3 لینک اول است. اگه الان با ابزار ما این کارو انجام بدین و بذارید همه روزه یه کلمه کلیدی ثابت رو سرچ کنه و فقط روی سایت خودتون کلیک بکنه به نظرتون گوگل نمی فهمه که یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست؟ اگه از Yoast استفاده نمیکنین، پلاگینهای زیاد دیگهای برای WordPress وجود داره (مثل سایت مپ Google XML) که میتونین برای ساختن یه نقشه سایت ازشون استفاده کنین. سایت مپ XML میتواند حداکثر ۵۰ هزار URL و محدودیت اندازه فایل فشرده نشده ۵۰ مگابایت را داشته باشد. تنها مورداستفاده XML برای موتورهای جستجو است. سئو مخفف عبارت Search engine optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. سئو مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است (Search Engine Optimization). مشاوره سئو برای بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت.

فرض کنید شما کلید واژه ای مانند « ارائه بهترین نرم افزار » را هدف قرار می دهید و وب سایت شما در نتایج جستجو برای کاربران نمایش داده شود. سایت شما باید امن باشد، برای نمایش در موبایل بهینهسازی شده باشد، محتوای تکراری نداشته باشد، سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد و بسیاری عوامل دیگر که بر بهینهسازی تکنیکی تاثیر دارند. در گذشته و قبل از اینکه موتورهای جستوجو مثل گوگل تا این حد پیشرفت کنند، فقط کافی بود نظر مثبت آنها را جلب کنید (یا حتی گولشان بزنید) تا لینک سایتتان بهعنوان نتیجه برتر نمایش داده شود؛ اما حالا اوضاع متفاوت است. به صورت پیش فرض yoast طول محتوا را 300 کلمه پیشنهاد می دهد، اما وقتی تیک گزینه کرنر استون (محتوای شاخص) را بزنید عدد 300 به 900 تغییر می کند. SEO مهم است چرا که به افراد کمک می کند تا اطلاعات را پیدا کرده و صفحات را در شبکه جهانی کشف کنند. ولی بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب میشوند. ۱- اکثر افراد سؤالات ذهنی، محصولاتی که قصد خرید آن را دارند و خلاصه هر مطلبی که میخواهند از آن بیشتر بدانند را در اینترنت جستجو میکنند. ما در این بخش قصد داریم معیارهای ساده اما مهمی را به شما معرفی کنیم که اگر این کارها را انجام دهید می توانید تا حد بسیار زیادی بر روی سئو نقشه گوگل کسب و کارتان تاثیر بگذارید.