معیار جدید Google Interaction to Next Paint را بهینه کنید - سئو توئیت

معیار جدید Google Interaction to Next Paint را بهینه کنید

در حالی که تعاریف متریک به مرور زمان اصلاح شده اند، معرفی معیار Interaction to Next Paint بزرگترین تغییر از زمان راه اندازی ابتکار Core Web Vitals است.

تعامل با رنگ بعدی (INP) چیست؟

تعامل با Next Paint معیاری است که سرعت واکنش وب سایت شما به تعامل کاربر را ارزیابی می کند. اندازه‌گیری زمان سپری شدن بین ورودی کاربر، مانند یک کلیک روی دکمه، و دفعه بعد که محتوای صفحه به‌روزرسانی می‌شود (“نقاشی بعدی”).

گوگل اعلام کرده است که Interaction to Next Paint تبدیل به یکی از سه Core Web Vital خواهد شد معیارها در مارس 2024. در آن مرحله، وب‌سایتی که به ورودی‌های کاربر خیلی کند پاسخ می‌دهد، می‌تواند در رتبه‌بندی نتایج جستجو عملکرد بدتری داشته باشد.

INP جایگزین جریان می شود تاخیر ورودی اول متریک (FID). در حالی که FID پاسخگویی را نیز اندازه گیری می کند، اما محدودتر است زیرا فقط به اولین تعامل کاربر نگاه می کند. همچنین به جای اینکه منتظر بماند تا کاربر بتواند نتیجه را ببیند، فقط تأخیر را تا شروع رسیدگی به رویداد ورودی اندازه می‌گیرد.

Core Web Vitals مجموعه‌ای از معیارهایی است که گوگل برای اندازه‌گیری تجربه کاربری یک وب‌سایت خوب تعریف کرده است. آنها برای اولین بار در سال 2021 به یک سیگنال رتبه بندی تبدیل شدند.

تأخیرهای تعامل زمانی اتفاق می‌افتند که مرورگر قبل از اینکه بتواند صفحه را به‌روزرسانی کند، باید پردازش‌های زیادی از CPU انجام دهد. این ممکن است به دو دلیل اتفاق بیفتد:

  • وظایف پس‌زمینه مداوم از مدیریت ورودی کاربر جلوگیری می‌کند
  • مدیریت ورودی کاربر زمان زیادی می برد

برای شناسایی وظایف پس‌زمینه، معیار زمان انسداد کل را بررسی کنید

در این مورد تنها 38 درصد از کاربران تجربه INP خوبی دارند.

چگونه می توانم Interaction را به Next Paint بهینه کنم؟

اجرای کد جاوا اسکریپت رایج ترین نوع پردازش است، اما به روز رسانی های بصری پیچیده نیز می تواند زمان زیادی را ببرد.

برای تجزیه و تحلیل عملکرد از Chrome DevTools استفاده کنید

نتیجه

پس از اتمام تست، تب “Web Vitals” را باز کنید. می توانید متریک Interaction to Next Paint را در پایین صفحه ببینید.

امروز یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه را شروع کنید و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید.

اجرا کنید تست سرعت وب سایت تا ببینید وب سایت شما با چه سرعتی بارگذاری می شود و با چه سرعتی به ورودی کاربر پاسخ می دهد.

Chrome DevTools نمایه ساز عملکرد نشان می دهد که چه کارهایی زمان زیادی می برد و باید بهینه شوند. ضبط را شروع کنید، روی یک عنصر در صفحه کلیک کنید و سپس روی طولانی ترین نوارها در تصویرسازی کلیک کنید.

در حال حاضر فقط 64.9 درصد از وب سایت های تلفن همراه در متریک Interaction to Next Paint به خوبی عمل کنید و به دست آوردن یک امتیاز INP خوب از یک امتیاز تاخیر ورودی خوب دشوارتر خواهد بود.

چگونه می توانم متریک Interaction to Next Paint را در وب سایت خود اندازه گیری کنم؟

این کل زمان مسدود شدن متریک تعداد دفعات انجام وظایف CPU پس‌زمینه را ردیابی می‌کند که می‌تواند اجرای کدهای دیگر را مسدود کند. اگر کاربر در حالی که یک کار در حال انجام است با صفحه تعامل داشته باشد، مرورگر ابتدا آن کار را قبل از رسیدگی به رویداد ورودی تکمیل می کند.

معیار Interaction to Next Paint بزرگترین تغییر در Core Web Vitals گوگل از زمان معرفی اولیه آنها است. INP به کاستی‌های متریک اولیه تاخیر ورودی قبلی می‌پردازد و نمایش بهتری از نحوه تجربه کاربران از یک وب‌سایت ارائه می‌دهد.

کارهای پس‌زمینه اغلب در بارگذاری صفحه اولیه اتفاق می‌افتند، اما ممکن است بعداً نیز انجام شوند. آنها اغلب توسط کد شخص ثالث تعبیه شده در وب سایت ایجاد می شوند.

این به شما امکان می دهد تشخیص دهید که آیا کد از طرف شخص ثالث است یا از وب سایت شما. همچنین می‌توانید عمیق‌تر شیرجه بزنید تا ببینید چگونه می‌توان کار را تسریع کرد.

اگر وظایف پردازشی سنگین در وب سایت شما بخشی از کد اصلی وب سایت شما است، باید با تیم توسعه خود برای بهینه سازی آنها کار کنید. برای اشخاص ثالث، می‌توانید بررسی کنید که آیا اسکریپت هنوز مورد نیاز است یا خیر، یا با پشتیبانی مشتری فروشنده تماس بگیرید تا ببینید آیا امکان بهینه‌سازی کد وجود دارد یا خیر.

نظارت بر تعامل با Next Paint

پاسخگویی به تعامل کاربر می تواند به پردازش زیادی نیاز داشته باشد. اگر نمی توان آن را بهینه کرد، می توانید تا زمانی که کار پردازش کامل شود، یک اسپینر برای ارائه بازخورد بصری نشان دهید.

قبل از اعمال تغییرات رتبه بندی در سال 2024، نحوه عملکرد وب سایت خود را در معیار Interaction to Next Paint بررسی کنید. به این ترتیب زمان زیادی برای شناسایی بهینه سازی ها و سریعتر کردن وب سایت خود خواهید داشت.

خلاصه 30 ثانیه ای:

  • سرعت صفحه خوب و تجربه کاربری به سایت شما کمک می کند تا در نتایج جستجو برجسته شود
  • متریک Interaction to Next Paint جایگزین تاخیر ورودی اول می شود
  • شما می توانید با کاهش زمان پردازش CPU، سایت خود را سریعتر به ورودی کاربر پاسخ دهد

DebugBear را با یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه امتحان کنید.


منبع: https://www.searchenginewatch.com/2023/05/19/optimize-googles-new-interaction-to-next-paint-metric/

آیا می خواهید عملکرد خود را در INP و سایر Core Web Vitals پیگیری کنید؟ DebugBear می تواند سرعت وب سایت خود را پیگیری کنید و به شما در بهینه سازی آن کمک می کند.

می توانید از ابزارهایی مانند فانوس دریایی گوگل تا ببینید چگونه می توان این معیار را بهینه کرد.

برای رتبه بهتر در گوگل، این تاخیر تعامل باید کمتر از 200 میلی ثانیه باشد. این تضمین می کند که وب سایت به کاربران پاسخگو باشد.

Core Web Vitals چگونه تغییر می کند؟