میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور چگونه است؟

اکنون می توانید کیت های سوئیچ انتقال 110 ولت ویژه پیدا کنید، اما هزینه نصب، آنها را به یک انتخاب غیر عملی تبدیل می کند، به این خاطر که می توانید یک ژنراتور قابل حمل را با یک سوئیچ انتقال 220 ولت با همان میزان کارایی انتخاب کنید. البته تا حدی غیر قابل پیش بینی است، اما شما باید سه سناریو قطع برق زیر را در نظر بگیرید و ببینید کدامیک با شرایط شما مطابقت دارد. زمانی که شما به یک دستگاه پرتابل برای تامین برق در فضاهای غیر شهری نیاز دارید و این دستگاه باید قابل حمل باشد پارامتر وزن یکی از پارامترهای موثر است. موتور برق یا ژنراتور برق به طور کلی به وسیله ای که نوعی از انرژی (عموما انرژی درونی سوخت) را به الکتریسیته تبدیل می کند گفته می شود. ژنراتور برق یا دینام منبع تولید الکتریسیته می باشد که به وسیله به گردش درآمدن شفت خروجی ژنراتور توسط موتور در یک محفظه سیم پیچی شده انرژی الکتریسیته تولید می شود و در نهایت برق تولید می شود.

سر و صدای آنها از اینورترهای بزرگ و موتور برق آماده به کار خانگی بیشتر است. آنها می توانند تا حداکثر خروجی شان انرژی لازم همه چیز را در یک خانه معمولی به طور همزمان تأمین کنند. اما چگونه می توانید متوجه شوید که کدامیک از موتور برق نیاز شما را برطرف می کنند؟ اگر هرکدام از اینها را دارید و لازم است که هنگام قطعی برق کار کنند، حتما یک سوئیچ انتقال، در جعبه پنل مدارشکن خود نصب کنید. هر ديزل ژنراتوری که قرار است ساخته شود و توليد انرژي کند حتما بايد روي يک شاسي فلزي قرار بگیرد. در وقت خرید دیزل ژنراتور حتما در ابتدا اطلاعات کافی در مورد آنها کسب کنید مثلا به ظرفیت مدولار، بهینه بودن مصرف سوخت، انداره ی مولد و مواردی از این قبیل توجه کنید تا بتوانید دیزل ژنراتور مناسبی را خریداری نمایید.

به خاطر داشته باشید که هر ژنراتوری تنها می تواند تقریباً 65 تا 70 درصد حداکثر ظرفیت خود را در هر زمان بپذیرد. برای خرید موتور برق مناسب ابتدا لازم است بدانید که موتور برق باید چند کیلووات توان را برای شما تولید کند و این مقدار به صورت متاوب است یا تنها برای زمانی موقت مانند قطعی برق به این موتور نیاز دارید. هنگامیکه برق شبکه سراسری به هر دلیلی دچار قطعی یا نقصان گردد ، دیزل ژنراتور با استفاده از تابلو اتوماتیک ترانسفر سوئیچ بصورت خودکار روشن شده و برق ساختمان را تامین میکند و پس از وصل مجدد برق ، تابلو اتوماتیک نسبت به خاموش کردن دستگاه دیزل ژنراتور بصورت خودکار اقدام میکند اهمیت وجود دیزل ژنراتور اضطراری برای بیمارستان ، پاساژ تجاری ، برج مسکونی و …

قیمت دیزل ژنراتور

به ازای مقدار معینی از سوخت، موتور دیزلی راندمان بالاتری نسبت به نوع بنزینی دارد و از آن برای کارهای بزرگتر و صنعتیتر استفاده میشود. موتور برق ها را از نظر نوع سوخت، توان تولیدی، تعداد فاز خروجی، نوع راه اندازی دسته بندی می شوند. جزئیات مربوط به هر دسته از ژنراتور را آزمایش کرده و یک توصیه ویدفکتوری با بررسی محصول در هر گروه ارائه داده ایم. در یک دسته بندی دیگر انواع موتورهای دیزلی درون سوز به دو دسته کلی موتورهای دیزلی چهار زمانه و دو زمانه تقسیم کرد . تولیدکنندگان موتور برق معمولاً دو توان خروجی برای دستگاه ارائه میکنند: خروجی برق نرمال و مداوم، خروجی برق حداکثری. مدل های خاص، انرژی کافی را برای تأمین تمام نیازهای برق در یک خانه تولید می کنند. متخصصان Vidfactor به شما کمک می کنند هنگام خاموش شدن چراغ ها بهترین مدل برای تامین برق مورد نیاز خود را پیدا کنید.

ژنراتور برق سالهای زیادی مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت. کتاب در سالهای بین ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ با ساخت رادیو، تلویزیون و میکروسکوپهای الکترونیکی فعالیت خود در حوزه ساخت محصولات الکترونیکی را آغاز کرد. قیمت ژنراتور برق یا قیمت مولد برق متاثر از برند و کیفیت ساخت اجزای مختلف آن است. موتور برق دستگاهی الکتریکی و حساس است که نگهداری مناسب و سرویس بموقع آن در افزایش طول عمر و کیفیت برق تولیدی آن موثر است. به صورت تئوری می توان از هر ترکیب دلخواه استاتور و روتور استفاده کرد، اما همه آن ها در عمل ساخته نمی شوند و مورد استفاده نیز قرار نمی گیرند. ترمینال هایی که با برچسب 2 مشخص شده اند نیز مربوط به ورودی دوم می باشند.

دیزل ژنراتور چیست

بنابراین آن ها به عنوان ژنراتورهای همزمان یا در برخی زمینه ها جایگزین شناخته می شوند. شرکت آبیاران به صورت عمده وارد کننده انواع ژنراتور برق محسوب میشود که با در اختیار داشتن دانش تخصصی در زمینه ساخت شاسی و کوپله ژنراتور امکان سفارشیسازی ژنراتور برق طبق نیاز و آپشنهای مدنظر مشتریان خود را دارد. بنابراین برای آنکه بتوانید موتور برق با قیمت مناسب تهیه کنید بایستی نیازهای خود را در نظر بگیرید و انتخابی درست و هوشمندانه داشته باشید.

ابتدا باید بدانید که لازم است دستگاه شما به چه صورت کار کند پس از آن که این ویژگی مشخص شد می توانید ظرفیت مخزن هم مشخص کنید. موتور دستگاه مولد برق ، سوخت را سوزانده و تبدیل به انرژی مکانیکی مینماید و ژنراتور این نیروی مکانیکی دورانی را از طریق القای الکترومغناطیسی به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید. نیاز به موتور برق ها در زمان قطعی برق در مکان های خاص مانند بیمارستان ها، ادارات، در مکان هایی که منبع برق در دسترس نیست و محل هایی که به برق شهری متصل نیستند بیشتر احساس می شود. نباید از آنها در باران یا برف بدون پوشش مانند چادر استفاده شود. توان ژنراتور آنها را 110% کیلووات مصرفی محاسبه میکنند. از برندها مطرح در زمینه تولید ژنراتورهای با کیفیت می توان به رونیکس، ای پی ان، هیوندای، کنزاکس، دی سی ای و روبین اشاره سایت کاراسهند کرد.

چگونه موتور برق با اندازه مناسب را انتخاب کنیم؟ موتور برق اولین خط دفاعی در برابر این مشکلات است اما انتخاب یک موتور برق مناسب با نیازهای شما می تواند یک کار اضطراب آور باشد. بی صدا است و برق پایدار برای لوازم الکترونیکی حساس (مانند تجهیزات استریو) تولید می کند. هنگامی که یک نیروی خارجی (مانند موتور دیزل) شافت مرکزی را چرخانده باشد، قطبهای شمال و جنوب میدان مغناطیسی روتور در امتداد سیمپیچیهای استاتور حرکت میکنند. مایکل فارادی در سال ۱۸۳۱ کشف کرد که جریان بالای بار الکتریکی می تواند به وسیله حرکت رسانای الکتریکی مثل سیمی که دارای بار الکتریکی در میدان مغناطیسی است القا شود.

با سوختن این سوخت دیزلی حرکت چرخشی به وجود می آید و ژنراتور از این حرکت برق را تولید می کند. براساس گزارش مصرف کنندگان، فقط موتور برق قابل حمل را با یک سنسور داخلی توصیه می کند به این خاطر که اگر CO در یک فضای بسته به سطح خطرناکی برسد به صورت خودکار خاموش می شود. اگر هم مصرف کننده تک فاز و هم مصرف کننده سه فاز داریم می توانید موتور برق سه فاز خریداری کرده و مصرف کننده های تک فاز را به صورت مساوی و متعادل بین سه فاز تقسیم نمایید. دیزل ژنراتور (Diesel Generator) نوعی مولد برق است که به وسیله یک موتور که از سوخت دیزل استفاده می کند کار می کند. سوخت در یک موتور دیزلی، با قرارگیری ناگهانی در معرض دما و فشار بالای گاز فشرده حاوی اکسیژن (معمولا هوای اتمسفر)، به جای یک منبع جداگانه از انرژی احتراق (مانند شمع جرقه­زن) مشتعل می شود.

به همین دلیل، برای استفاده در لوازم الکترونیکی حساس، مانند تلفن و لپتاپ مناسب است. معایب: فقط برای تأمین برق یک یخچال، برای روشن کردن برخی از چراغ ها و یک شارژر تلفن کافی است، که می توان گفت چیز زیادی نیست. در مدل های ثابت، با قطع برق خاموش می شود. برای مدل های قابل حمل، هنگام قطع شدن برق باید چند سوئیچ را با دست بچرخانید. برای راه انداختن موتور برق سوخت های مختلفی از جمله بنزین، گاز، نفت و گازوئیل وجود دارد. فشار جریان برق ارائه شده توسط موتور برق با تغییر میزان سوخت موتور دچار نوسان میشود، اما وسایل الکتریکی پیشرفته به جریان برق یکنواخت نیاز دارند، درغیر اینصورت آسیب میبینند. قدم بعدی برای خرید موتور برق مناسب آگاهی از محل استفاده از آن است. ژنراتور ثانویه جهت تامین برق بار اضافی شبکه، پارالل شدن جهت پشتیبانی نیروگاه ها و ارسال برق به شبکه برق رسانی استفاده می شوند.

همچنین این دستگاه های مولد برق هنگامی که دسترسی به برق شهری میسر نیست نقش بسزایی دارند و به عنوان منبع تامین برق دایم درصنعت، کشاورزی و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثراً موتور های تراکتور و ماشین های کشاورزی و صنعتی دارای یک پیش صافی در ابتدای ورودی هوای موتور هستند. شما می توانید پس از بررسی انواع ژنراتور برق و مقایسه ویژگی های مختلف آن در بازار اینترنتی نید صنعت با اطمینان از بهترین قیمت و اصالت کالا، محصول موردنظر خود را تامین کنید. موتور مولد برق در واقع یک نوع ژنراتور برق است. بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی برق حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور را حاصل مینماید در واقع ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی موتور دیزلی یا گازی را به انرژی الکتریکی تبدیل می­کند.

تبدیل به 100٪ سوخت فسیلی می تواند بلافاصله انجام گیرد. ژنراتور برق دستگاهی است که با حرکت دورانی برق تولید می کند و موتور تک بنزینی، موتور تک دیزلی یا موتور تک گازی وظیفه ایجاد این حرکت دورانی را دارد. این موتور برق ها برای تامین برق خانگی و دستگاه های تک فاز مانند کولر آبی و کولر گازی مناسب هستند و اکثر آن ها علاوه بر خروجی VAC 220 داری خروجی 12 VDC نیز می باشند. توان تولیدی ژنراتورهای کوچک بنزینی بین ۱ تا ۱۰ کیلووات، ژنراتورهای دیزلی و گازی متوسط بین ۱۰ تا ۱۰۰ کیلووات و ژنراتورهای دیزلی بزرگ بین ۱۰۰ کیلووات تا ۶۰ مگاوات است. اگر در طول سال قطع برق بیشماری داشته باشید و حاضر نباشید هزینه زیادی برای این کار بکنید یا ممکن است مجبور به خرید و نصب اینورتر ثابت باشید، بد نیست که اینورتر بزرگ یا ژنراتور قابل حمل خود را از گاراژ (انبار) بیرون بیارید یا حین قطع برق آن را به برق وصل کنید، می توانید با این کار خیلی پس انداز کنید.

خرید دیزل ژنراتور به عنوان یکی از تجهیزات اصلی مولد برق در شرایط اضطراری برای صنایع مختلف ضروری است. صنایع غذایی:سالم نگهداشتن مواد غذایی از مهمترین نیازهای واحدهایی است که در صنایع غذایی کار میکنند. برای موقعیتهای پرمصرف یا صنایع سنگین، دیزل از نظر بازده طولانیمدت بهتر عمل میکند. به محض خاموشی و یا قطع برق، به صورت خودکار استارت میشود و برق پشتیبان را وارد مدار می کند. آنها به طور دائمی نصب می شوند (معمولاً در کنار خانه) و در هنگام قطع برق به طور خودکار جریان بی وقفه ایجاد کنند.

انواع دیزل ژنراتور

می توانید به جای آن یک دستگاه بهم پیوسته (Interlock) نصب کنید که هزینه کمتری نسبت به یک سوویچ انتقال دارد و می تواند در مدت زمان کمتری توسط برقکار متخصص نصب شود. هنگام وقفه در برق اصلی، همچنین میتوانند بهعنوان منبع برق پیوسته در بسیاری از موارد مانند برقرسانی به خانههای خارج از شبکه استفاده شوند. یک مدل از ژنراتور بصورت استندبای ممکن است لازم باشد تا چند ساعت در ماه عمل کند، اما مدل های دیگری از ژنراتورهای پرایم (Prime) هستند که باید پیوسته کار کنند. این دسته از موتور برق ها یعنی موتور برق های دیزلی همانطور که از نامشان پیداست با گازوئیل کار می کنند. همانطور که در ابزار تعاملی ما مشاهده می کنید، ژنراتور اینورتر متوسط، دارای قدرت کافی برای راه اندازی یخچال و بخاری برقی هستند. همانطور که می دانید، یک خانوار معمولی ایرانی چندین بار در سال به طور متوسط حدود 3 ساعت برق خود را از دست می دهد.

کاربرد دیزل ژنراتور

انواع موتور برق را می شناسید؟ رایج ترین نوع ژنراتورهای برق، موتور برق بنزینی است که می توان یکی از دلایل آن را دردسترس بودن این سوخت دانست. از مزایای این موتور می توان به دردسترس بودن سوخت آن، آلودگی کمتر، عدم تولید NOx، آسیب کمتر به دستگاه توسط سوخت و قیمت مناسب آن نسبت به سایر سوخت ها اشاره کرد. تبدیل به 100٪ سوخت فسیلی می تواند بلافاصله انجام گیرد. خرید قطعات الکتریکی دیزل ژنراتور باید با توجه به برند آن مانند کاترپیلار، کامینز، دیترویت، کاتولایت، mtu، اونان و غیره انجام شود تا آسیبی به سایر قطعات دیزل ژنراتور وارد نشود یا عملکرد آن افت پیدا نکند. برای اینکه با خیال راحت بتوانید از موتور برق استفاده کنید پیشنهاد ما این است به جای استفاده از موتور برق دست دوم از موتور برق های با کیفیت ولی ارزان بازار مانند موتور برق های واکسون استفاده نمایید.