چگونه بررسی کنم که صفحه وب من در گوگل ایندکس شده است؟

برای استفاده از این دستور، کافی است در نوار جستجوی گوگل “site:” را تایپ کنید و سپس نام دامنه وبسایت (به عنوان مثال “site:yourdomain.com”) را وارد کنید. همچنین بررسی وضعیت نمایه سازی URL های خاص مفید است. می توانید این کار را با وارد کردن عبارت “site:yourdomain.com/category” در موتور جستجو انجام دهید.

همچنین می‌توانید از این ابزار برای درخواست دوباره خزیدن و فهرست مجدد یک URL خاص توسط Google استفاده کنید.

با افزودن یک کلمه کلیدی یا عبارت بعد از URL وب سایت در دستور “site:”، به گوگل می گویید صفحاتی را که حاوی آن کلمه کلیدی در وب سایت هستند جستجو کند. به عنوان مثال، اگر “site:onely.com indexation” را در نوار جستجو وارد کنید، Google فقط نتایج را برای صفحات Onely.com نشان می دهد که حاوی کلمه کلیدی “indexation” هستند.

چگونه متوجه می شوید که یک وب سایت توسط گوگل ایندکس شده است؟ این یک سوال بسیار رایج است. ما کار خود را بر اساس ابزار Ziptie.dev قرار می‌دهیم، اما راه‌حل‌های متعدد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برخی از آنها کم و بیش از سایرین مؤثر باشند. در این مقاله به چهار مورد از محبوب ترین ها می پردازیم.

4 روش برای بررسی اینکه آیا یک صفحه وب در گوگل ایندکس شده است یا خیر

URL مورد استفاده ما ایندکس شده است و به خوبی کار می کند. با این حال، اگر URL ایندکس نشده باشد، اطلاعات زیر را دریافت خواهید کرد:

URL در Google نیست - اطلاعات از ابزار بازرسی URL در کنسول جستجوی Google

برای بررسی اینکه آیا صفحه شما در ابزار بازرسی URL ایندکس شده است یا خیر:

 1. کنسول جستجوی گوگل خود را باز کنید
 2. آدرس اینترنتی را که می‌خواهید بررسی کنید، در کادر “بازرسی هر URL” قرار دهید. ما با استفاده از برای این:
بررسی اینکه آیا یک سایت با استفاده از ابزار بازرسی URL کنسول جستجوی گوگل ایندکس شده است یا خیر

در نتیجه، چندین روش برای بررسی اینکه آیا صفحه وب شما توسط گوگل ایندکس شده است وجود دارد، از جمله کنسول جستجوی گوگل، دستور “site:” و ZipTie.dev. هر روش مزایا و معایب خود را دارد – هنگام انتخاب یک ابزار، مهم است که روی قابلیت اطمینان آن تمرکز کنید و اینکه آیا برای تجارت شما مناسب است یا خیر.

چگونه بررسی کنیم که یک وب سایت در گوگل ایندکس شده است؟ روش دیگر برای بررسی استفاده از دستور “site:” است، یک اپراتور جستجوی گوگل که لیستی از تمام صفحات یک وب سایت خاص را که توسط موتور جستجوی آنها فهرست شده است، نمایش می دهد.

اگر می‌پرسید «آیا وب‌سایت من در گوگل ایندکس شده است؟»، چندین راه ساده برای پیدا کردن وجود دارد. در این مقاله، ما چهار روش برای تعیین اینکه آیا وب سایت شما توسط گوگل ایندکس می شود یا خیر، از جمله استفاده از ابزارهای کنسول جستجوی گوگل، دستور “site:” و ZipTie.dev بحث خواهیم کرد.

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با گزارش نمایه سازی صفحه در کنسول جستجوی گوگل ایندکس شده است؟

پس از استفاده از راه حل های پیشنهادی و مشاهده مشکل نمایه سازی در وب سایت خود، تعیین علت بسیار مهم است. برای کشف رایج ترین دلایل ایندکس نشدن وب سایت ها، مقاله من را بررسی کنید.

مراقب باش! این یک مشکل رایج است که کنسول جستجوی گوگل ممکن است اطلاعات قدیمی را نمایش دهد. برای مثال، گزارش‌هایی مانند «خزیده‌شده، در حال حاضر فهرست‌بندی نشده» ممکن است نشان دهد که یک URL ایندکس نشده است، اما پس از بررسی بیشتر، مشخص می‌شود که ایندکس شده است. این می تواند منجر به سردرگمی شود و مانع تلاش های بهینه سازی وب سایت شود.

برای بررسی فهرست بندی در Ziptie.dev باید یک حساب کاربری داشته باشید، یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه وجود دارد.

اگر می خواهید مطمئن شوید که وب سایت وردپرس شما در گوگل ایندکس شده است، فقط از راه حل هایی که قبلا ذکر کردیم استفاده کنید.

بسته شدن

مشکل دیگر این است که کنسول جستجوی گوگل لیست کاملی از URL های فهرست نشده را ارائه نمی دهد. هر گزارش نمایه سازی در GSC دارای محدودیت URL 1000 است که برای وب سایت های کوچک کافی است اما برای وب سایت های بزرگتر و پیچیده تر، به ویژه آنهایی که در بخش تجارت الکترونیک هستند، عملی نیست.

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با ابزار بازرسی URL در کنسول جستجوی گوگل ایندکس شده است؟

همانطور که مشاهده می کنید مشخص شده است که چرا صفحه ایندکس نشده است. برای جزئیات بیشتر، باید کادر «نمایه‌سازی صفحه» را باز کنید.


منبع: https://www.onely.com/blog/how-to-check-if-my-web-page-is-indexed-on-google/

دستور “site:” در جستجوی گوگل می تواند برای بررسی تعداد صفحات فهرست شده در یک وب سایت مفید باشد، اما همیشه قابل اعتماد یا دقیق نیست. همیشه تعداد کامل صفحات نمایه شده را ارائه نمی دهد. این می تواند برای وب سایت های کوچکتر کارآمد باشد، اما مشکل با بررسی فهرست بندی وب سایت های پیچیده با صفحات زیاد است.. به خاطر داشته باشید که در این حالت، دستور “site:” ممکن است همه صفحات را نمایش ندهد، برای مثال – گاهی اوقات فقط حدود 25٪ از آنها را نشان می دهد.

به یاد داشته باشید، ایندکس کردن زمان می برد، بنابراین صفحات شما بلافاصله پس از انتشار در جستجوهای گوگل نمایش داده نمی شوند. با این حال، اگر صفحه در نتایج جستجو ظاهر شود و قطعه متن در قطعه برجسته شود، به این معنی است که Google صفحه را ایندکس کرده است و شامل قطعه متن است.

آزمایشی رایگان را تست کنید

چگونه بررسی کنیم که آیا یک وب سایت با استفاده از GSC در گوگل ایندکس شده است؟

 1. به حساب کنسول جستجوی گوگل خود وارد شوید.
 2. وب سایت خود را از لیست املاک انتخاب کنید.
 3. روی تب “Indexing” در منوی سمت چپ کلیک کنید.
 4. “صفحات” را در بخش فهرست انتخاب کنید.
اسکرین شات از GSC برای نشان دادن نحوه بررسی اینکه آیا یک وب سایت در گوگل ایندکس شده است یا خیر

گزارش نمایه سازی صفحه در کنسول جستجوی گوگل اطلاعاتی را ارائه می دهد که چه صفحاتی از یک وب سایت توسط گوگل ایندکس شده اند و چه صفحاتی نه. این گزارش تعداد صفحات ایندکس شده و هر گونه خطای نمایه سازی را نشان می دهد و به مدیران وب اجازه می دهد تا درخواست نمایه سازی صفحات خاصی را داشته باشند.

با استفاده از آن یاد خواهید گرفت:

 • آیا URL ایندکس شده است یا نه،
 • اگر صفحه دارای خطاهایی باشد که منجر به ایندکس نشدن شود،
 • و برخی جزئیات بیشتر در مورد URL.

ZipTie.dev سه روش برای بررسی وضعیت نمایه سازی وب سایت شما ارائه می دهد:

 • خزیدن نقشه سایت، که با اسکن نقشه های سایت شما امکان بررسی سریع فهرست بندی را فراهم می کند.
 • فهرست URL، جایی که می‌توانید فهرستی از URLها را جای‌گذاری کنید یا یک فایل متنی را برای تأیید دسته‌های خاص یا نمایه‌سازی محتوای وبلاگ آپلود کنید.
 • خزیدن ویژگی کل وب سایت شما را بررسی می کند. می تواند در سایت شما بخزد و تمام URL های مرتبط داخلی را برای اطمینان از بررسی کامل فهرست بندی پیدا کند.

این می تواند مفید باشد همچنین زمانی که شما تغییراتی در صفحه ای در وب سایت خود ایجاد کرده اید و می خواهید ببینید که آیا گوگل نسخه به روز شده را ایندکس کرده است یا خیر.

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با ZipTie.dev ایندکس شده است؟

در حالی که دستور “site:” می تواند مفید باشد، اما همیشه قابل اعتمادترین نیست. برای ارزیابی دقیق تر از وضعیت نمایه سازی وب سایت خود، به راه حل های قابل اعتماد مانند ZipTie.dev و Google Search Console مراجعه کنید.

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با دستور “site:” با یک کلمه کلیدی خاص ایندکس شده است؟

اگر قبلاً یک حساب کاربری دارید، روی دکمه «ایجاد حسابرسی» در پلتفرم Ziptie.dev کلیک کنید و یکی از سه گزینه ذکر شده را انتخاب کنید.

بررسی نمایه سازی در ZipTie.dev

چگونه می توانم مطمئن شوم که وب سایت وردپرس من در گوگل ایندکس شده است؟

اگر در نمایه سازی مشکل دارید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. کارشناسان ما این کار را خواهند کرد تشخیص مشکلات نمایه سازی در وب سایت خود و تعداد صفحاتی که در جستجوی گوگل نمایش داده می شوند را به حداکثر برسانید.

همچنین می‌توانید به تمام صفحاتی که ایندکس نشده‌اند و دلایل آن نگاهی بیندازید. به صفحات > نمایه سازی صفحه > گزارش چرا صفحات ایندکس نمی شوند در کنسول جستجوی گوگل بروید.

چرا صفحات ایندکس نمی شوند در کنسول جستجوی گوگل گزارش می دهند

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با دستور “site:” ایندکس شده است؟

ابزار بازرسی URL، بر خلاف گزارش نمایه سازی صفحه، اطلاعاتی در مورد وضعیت نمایه سازی URL های جداگانه در وب سایت شما ارائه می دهد.

صفحاتی در Onely.com که برای "نمایه سازی" کلمه کلیدی

چگونه بررسی کنم که آیا سایت من با دستور “site:” و یک قطعه متن از صفحه وب ایندکس شده است یا خیر

می‌توانید از دستور «site:» به‌علاوه یک قطعه متن از یک صفحه وب استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا Google صفحه خاصی را در وب‌سایت شما فهرست کرده است و آیا حاوی یک قطعه متن یا عبارت خاص است یا خیر.

بررسی اینکه آیا یک سایت با استفاده از ایندکس شده است یا خیر "سایت:" دستور با یک قطعه متن از صفحه وب

گاهی اوقات شما نیاز به استفاده از افزونه ها برای بهینه سازی صفحات وردپرس دارید، اما وقتی نوبت به فهرست بندی چک می رسد – وب سایت وردپرس شما هیچ تفاوتی با هر سایت دیگری ندارد.

چرا صفحات ایندکس نمی شوند در کنسول جستجوی گوگل گزارش می دهند

فرمان “site:” چقدر قابل اعتماد است؟

اگر صفحه مورد نظر شما در نتایج جستجو ظاهر می شود و کلمه کلیدی در قطعه جستجو برجسته شده است، به این معنی است که گوگل آن صفحه و محتوای آن را ایندکس کرده است. این یک راه سریع و آسان برای مشاهده اینکه آیا صفحات شما توسط گوگل به همراه محتوای حاوی کلمات کلیدی خاص ایندکس می شوند یا خیر است، اما در صورت شک – از روش های دیگری برای تایید وضعیت نمایه سازی صفحه خود استفاده کنید.

هیچ صفحه ای در Onely.com برای ایندکس نشده است "چوب دستی" کلمه کلیدی

3. در زیر اطلاعاتی در مورد اینکه آیا URL در Google است یا خیر دریافت خواهید کرد.